Repertuar

8 listopada 2019

piątek

godz. 19:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Mistrzowskie Recitale Fortepianowe

Yana Kostina (Rosja) – fortepian (laureatka II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Halina Czerny-Stefańska in Memoriam, nagroda pozaregulaminowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej)

Jagienka Perlikiewicz-Kass – prowadzenie

 

Program:
Franz Schubert – Impromptus nr 1 i 2 op. 142 (f-moll, A-dur)
Ludwig van Beethoven – Sonata c-moll op. 111 nr 32
Claude Debussy – Images (Book 1 & 2), L’isle joyeuse

 

Yana Kostina

Pianistka urodzona w Piatigorsku na Kaukazie. W 2005 roku rozpoczęła naukę w szkole muzycznej w Rostowie nad Donem w klasie prof. Władimira Orłowskiego, a jej następną nauczycielką była Tatiaa Rakowa. Swój pierwszy recital dała w wieku 12 lat. Jest laureatką wielu konkursów fortepianowych, w tym Międzynarodowego Konkursu im. Marii Udiny w Petersburgu (2011) i Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Kazaniu (2012). W 2013 roku pianistka rozpoczęła naukę w Konserwatorium Moskiewskim w klasach prof. Jeleny Kuzniecowej i prof. Tigrana Alikanowa. Na studiach kontynuowała działalność koncertową, zarówno jako solistka, jak i kameralistka. W 2017 roku zdobyła trzecią nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym „Halina Czerny-Stefańska in Memoriam” w Poznaniu. Rok później ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Moskiewskie, zaś obecnie odbywa tam studia podyplomowe.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij