Repertuar

15 września 2016

czwartek

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Leszek Możdżer dla „Domu Muzyki”

Leszek Możdżer dla „Domu Muzyki” –  koncert charytatywny.
Koncert organizowany przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską oraz Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki”.

 

Po 10 latach przerwy, a 15 lat od wbicia pierwszej łopaty Dom Muzyki znów się buduje. Wielkie dzieła rodzą się często w bólu i powstają długo, ponieważ będą służyć pokoleniom – mówi porzekadło i najtrafniej oddaje całą historię pierwszego w Europie Domu Pracy Twórczej, który z inicjatywy Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi powstaje w Rudzie niedaleko Mińska Mazowieckiego. Zaczęło się od pomysłu Andrzeja „E-mola” Kowalczyka, który potrafił znaleźć przyjaciół, odczuwających jak on. Przyjaciół muzyków, artystów, którzy brali udział w koncertach i spotkaniach, aby tym samym dołożyć cegiełkę budowanego Domu. Wielu z nich już nie ma.. odeszli. Idea jednak żyje!.

Dziś, po wielu latach jesteśmy mądrzejsi, ale i bardziej siwi. Doświadczeni o wiele bardziej niż kiedyś, ale ciągle pewni tego, że dzieło „E-molla”, Jacka Skubikowskiego, Macieja Zembatego, Marka Piekarczyka i wielu innych uda się dokończyć. Na to czekamy!

 

Zapraszamy na recital fortepianowy Leszka Możdżera.

 

800pixmozdzer_olsztyn

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij