Repertuar

20 maja 2017

sobota

godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Kuba Badach – TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA

Podczas koncertu usłyszymy niezapomniane piosenki legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza.
Artyści wykonają m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Bądź Moim Natchnieniem” i wiele, wiele innych …

 

Kuba Badach – wokal
Jacek Piskorz – piano
Marcin Nowakowski – saksofony, ewi
Maciek Szczyciński – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja

 

Kuba Badach – kompozytor, producent muzyczny a przede wszystkim – doskonały wokalista. Lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters.
Jest laureatem dwóch Fryderyków w kategorii „wokalista”. W 1988 roku nagrał pierwszą solowa płytę Gwiazdkowe Cuda. Kuba Badach jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Współpracował m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”), później także z Ewą Bem, uczestnicząc w trasach koncertowych i nagraniach studyjnych. Ich wspólna płyta „Mówię tak, myślę nie”, na której Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta, otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii „Płyta roku – pop”. Inną, ważną osobą na drodze artysty była Kayah, której przez ponad dwa lata towarzyszył podczas koncertów.

 

 

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” (Kuba Badach)

 

W roku 2009 wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków stworzył album pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będący hołdem dla Andrzeja Zauchy.  Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawionych w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach. Koncerty z tym repertuarem spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij