Repertuar

1 grudnia 2018

sobota

godz. 19:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

KORTEZ – „Hej WY”

olsztyn

wykonawcy:

Łukasz Federkiewicz – Kortez – śpiew, gitara

Krzysztof Domański – gitara basowa

Lesław Matecki – gitary

Robert Kretzschmar – perkusja

Jacek Lachowicz – instrumenty klawiszowe

 

Łukasz Federkiewicz, używający estradowego pseudonimu „Kortez” to pochodzący z Iwonicza na Podkarpaciu niespełna 30 letni muzyk, kompozytor, wokalista i gitarzysta.

Swego czasu, po nieudanych dla niego eliminacjach do programu Must Be The Music został dostrzeżony przez Pawła Jóźwickiego, właściciela wytwórni płytowej Jazzboy, który zaproponował mu kontrakt. Dla obu panów był to strzał w dziesiątkę.

Od tamtej pory kariera Korteza rozwija się w imponujący sposób. Artysta ma na swoim koncie m.in. dwie podwójne platynowe płyty, cztery statuetki Fryderyka i nagrodę publiczności przyznaną na festiwalu w Opolu w 2016 roku. Jego piosenki goszczą na listach przebojów a kolejne albumy, podobnie jak bilety na koncerty,  rozchodzą się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

Jak sam opowiada, znaczący wpływ na rozwój jego osobowości artystycznej ma silna więź z matką, która sama będąc malarką od dziecka starała się rozwijać w nim miłość do sztuki. W tym celu posłała go do szkoły muzycznej, w której Kortez uczył się m.in. gry na puzonie i fortepianie.

W ujmująco szczery sposób artysta opowiada o swoich życiowych doświadczeniach, które wpływają na jego twórcze postawy.  Jednym z takich wydarzeń były narodziny syna, (2012 r.) któremu zadedykowany jest utwór „Joe”. To wtedy porzucił pracę nauczyciela rytmiki w przedszkolu, która nie pozwalała utrzymać rodziny i podejmował się różnych prac fizycznych pracował na budowie, w lesie, jako ochroniarz w Biedronce.

25 września 2015 roku ukazał się jego debiutancki album „Bumerang”, który stał się początkiem jego błyskotliwie się rozwijającej kariery.

 

Koncert w Olsztynie jest częścią trasy koncertowej „HEJ WY” którą poprzedziło ukazanie się albumu „Mini dom” (premiera 21.09.2018).  Prócz tematów pochodzących z podwójnie platynowego albumu „Mój dom” na płycie znajdą się także dwa nowe utwory: „Hej wy” i „Jak stare drzewa”.

 

 

Kortez fot. Hubert Misiaczyk _ 1

fot. Hubert Misiaczyk
*koncert specjalny

 

Szanowni Państwo,
przypominamy, że kasa biletowa w poniedziałki jest nieczynna.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij