Repertuar

7 października 2018

niedziela

godz. 11:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Koncert rodzinny „Z wiolonczelą jesień nie straszna”

Klasycznie i filmowo

CELLOFUNY

Paweł Panasiuk – dyrygent

 

W programie:

Perły muzyki klasycznej i nowe opracowania szlagierów polskich i światowych sal kinowych m.in: P.I. Czajkowski, C. Saint-Saens, H. Wieniawski, Delfin Um, Dzwonnik z Notre Dame, Harry Potter, Piraci z Karaibów

 

Paweł Panasiuk – dyrygent, wiolonczela, prowadzenie koncertu.

Paweł Panasiuk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) z klasy wiolonczeli Prof. Andrzeja Zielińskiego. Wiolonczelista jest także absolwentem Trinity College of Music w Londynie, które ukończył pod kierunkiem Prof. Natalii Pawluckiej.  W swoim dorobku ma współpracę z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, m.in. Trinity Symphony Orchestra, St.Paul Sinfonia Orchestra w Londynie, North Iceland Symphony Orchestra, Jon Leifs Camerata, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Straussowska, Mała Filharmonia, Landtvig String Quartett i Kwartet Radomiensis. Wiolonczelista koncertował w wielu krajach Europy, a także w Kuwejcie, Japonii i na Grenlandii. Dokonał także wielu nagrań, m.in. dla Polskiego Radia, Mittenwald Label i Warner Music Poland – „TSA aqoustic”. Od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną ze wskazaniem na wczesną pedagogikę. W 2015 rozpoczął współpracę z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”.

 

Zespół smyczkowy „Cellofuny”.

 

Istniejąca od pięciu (2013) lat grupa wiolonczel składa się z uczniów klas szkół muzycznych pierwszego stopnia przy aktywnym wsparciu uczniów stopnia drugiego. Cellofuny powstały z inicjatywy nauczycieli szkół muzycznych w Dywitach i Olsztynie: Pawła Panasiuka, Krzysztofa Koziatka, Magdaleny Niedźwiedź, Sylwii Broneckiej-Bednarczyk. (Wszyscy wymienieni są również członkami orkiestry symfonicznej WMF). Często również we wspólnych przedsięwzięciach biorą udział uczniowie innych szkół regionu, Polski a także z zagranicy. Dużym wsparciem dla działań zespołu jest przychylność i pomoc PSM I i II st w Olsztynie, Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach, Stowarzyszenia Wirtuoz i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Celem grupy jest szeroko rozumiana popularyzacja wiolonczeli a także doskonalenie umiejętności wspólnego grania i ukazywanie wiolonczeli w kontekście różnych stylów muzycznych. Jednym z celów, jakie stawiają sobie muzycy prowadzący zespół jest także rozwój i poszerzanie kontaktów międzyszkolnych i międzynarodowych, nawiązywanie współpracy, której efektem mogłaby być wymiana kulturalna. Do tej pory zespół regularnie występował w Olsztynie i okolicach, ale miał też okazję koncertować w Gdańsku, Warszawie, Tolkmicku, Lubawie, Ełku, Olecku, Suwałkach, Giżycku, Lidzbarku Warmińskim. Warto również wspomnieć zagraniczną trasę koncertową, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to zespół wykonał cztery koncerty w Helsinkach. W 2018 roku podczas tygodniowego pobytu we Francji w dniach 17-24 czerwca Cellofuny miały okazję być ambasadorem kultury polskiej w Paryżu koncertując dla Szkoły Polskiej, Polonii, ale także dla zwykłych mieszkańców wspólnie z innymi uczniami i nauczycielami tego pięknego miasta.

 

Zespół liczy dwudziestu wykonawców. Jego repertuar składa się z wyboru ciekawych i efektownych utworów od klasyki po muzykę popularną na różne obsady wiolonczel z fortepianem. Oprócz utworów oryginalnych grupa wykonuje autorskie opracowania i aranżacje. Autorem większości z nich jest Paweł Panasiuk. Do kilku utworów dołączona jest również partia wokalna.

KARTY

Koncert objęty projektem „WARMIŃSKO-MAZURSKA KARTA SENIORA” oraz programem „WARMIA I MAZURY DLA DUŻEJ RODZINY”

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij