Repertuar

3 czerwca 2018

niedziela

godz. 11:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Spektakl taneczny pt. „Pan Kejk”- Premiera

Reżyseria i koncepcja: Katarzyna Grabińska
Choreografia:
Katarzyna Grabińska i zespół,
Tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT,
Kostiumy: Ada Jędrych,
Wizualizacje: Tonada Kinoko

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

Partnerzy:  Warmińsko-Mazurska Filharmonia im.F.Nowowiejskiego w Olsztynie , Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Miejski Związek Profilaktyki i Terapii Uzależnień

 

Opis wydarzenia – Pracownia Tańca” PRYZMAT”

“Pan Kejk” * – to opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów i groteski, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych.

Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, kraju bliskiego i dalekiego nam jednocześnie. Obserwujemy kolejne oblicza zastanej rzeczywistości. Pan Kejk niczym w komiksowych okienkach przegląda kolejne sceny codziennego życia mieszkańców: zagląda do kuchni gdzie obierane są różowe pomarańcze i miesza się plastikowe ciasto, a na wiosnę wszyscy trzepią drewniane dywany, obok placu zabaw gdzie dzieciaki próbują przechytrzyć biało-czarną sąsiadkę. Obserwuje jak najlepsze fit-treserki ćwiczą ze sobą w rytm pulsującej muzyki pop-polo u cioci na imieninach. Na swojej drodze spotka  tłum gapiów o bliżej nieokreślonych myślach, permanentnie wścibskich obserwatorów, a także kota trzymającego kocią władzę. Uczestniczy w zmaganiach najlepszych sportowców Popolandii na Popolimpiadzie, gdzie najtrudniejszą konkurencją jest synchroniczny taniec popnartników na wodzie. Mija też szajkę wyluzowanych Popoli nieliczących się z regułami tego świata, jednak w swoim buncie idealnie wpisujących się w tragikomiczną rzeczywistość, w której przyszłością jest podbój kosmosu z armią tresowanych piesków. Ostatecznie świat Popolandii go wciąga, wsysa niepostrzeżenie. Wchodzi w tą surrealistyczną społeczność do utraty tchu, cieleśnie i wyczerpująco. Z niej nie ma już ucieczki. Staje się trybikiem popolowej rzeczywistości, gdzie jajko jest zawsze mądrzejsze od kury.

Spektakl taneczny „Pan Kejk” zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji, czerpiących inspiracje z codziennego życia. Warstwa wizualna, niesamowicie barwne kostiumy i prostota formy, nawiązują do kolorowych, szalonych lat 60-tych, surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Spektakl skierowany jest do publiczności w każdym wieku. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia, którą widzowie mogą uruchomić od pierwszych minut spektaklu. Każdy może odczytać spektakl na swój sposób, można odkryć kontekst społeczny, polityczny jak również ten zwykły codzienny, mikrospołeczny.

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika

*Z ang. pancake – naleśnik

(tekst: Monika Sobota)

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny w ramach programu „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”- bilety do nabycia tylko w kasie biletowej.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij