Repertuar

9 grudnia 2018

niedziela

godz. 11:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Koncert rodzinny Pilot III edycji Arena Festival Film & Music 2019

Piotr Sułkowski – dyrygent
Aurelia Luśnia – wokal
Maciej Kopczyński – gitara, banjo
Piotr Banaszek – instrumenty klawiszowe
Rafał Grząka – akordeon
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

Program:
Milion gwiazd na niebie lśni (Pinokio) muzyka: N. Washington / L. Harline
Opr. W. Krzemieński

Naprawdę chcę (Mała syrenka): A. Menken / H. Ashman
Opr. M. Robaczewski

Twój własny świat (Dzwoneczek): L. McKennit / L. McKennit
Opr. W. Sujkowska

Udało prawie się (Księżniczka i żaba): Randy Newman
Opr. J. Onufrowicz

Dawne dni (Anastazja): S. Flaherty / S. Flaherty
Opr. M Robaczewski

Na morza dnie (Mała syrenka): A. Menken / H. Ashman
Opr. M. Robaczewski

Nie bój się chcieć (Zwierzogród): M. Giacchino
Opr. M. Wojnarowski

Mam tę moc (Kraina lodu): Robert Lopez / Kristen Anderson-Lopez
Opr. M. Wojnarowski

Sen co wciąż się śni (Królewna śnieżka): F. Churchill / F. Churchill
Opr. Paweł Stankiewicz

Idą idą święta: Aurelia Luśnia
Opr. Paweł Stankiewicz

Ponad tęczą (Czarnoksiężnik z krainy Oz): H. Arlen / E.Y. Harburg
Opr. G. Damięcki
Koncert ten jest zapowiedzią III już edycji festiwalu dedykowanemu szeroko rozumianej muzyce filmowej, jaki będzie miał miejsce na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. Chodzi oczywiście o Arena Festival Film & Music 2019 podczas którego będzie można usłyszeć przeboje małego i dużego ekranu w tym muzykę z filmów i bajek dla najmłodszych widzów.

 

Nasza propozycja koncertu rodzinnego z pewnością przypadnie do gustu całym rodzinom! Zapraszamy zatem do filharmonii i radzimy rezerwować już bilety na III Arena Festival Film & Music 2019 w Ostródzie.

 

Aurelia Luśnia
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in.: III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, Grand Prix 2015), Festiwalu operetkowo- -musicalowego Face to face (Poznań, Grand Prix 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013).

Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya.

Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009 r. Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010 r. Radia Olsztyn. Druga płyta „Pozytywka”’ jest zadedykowana młodszej widowni, a piosenki z tejże płyty często goszczą na antenie radiowej Trójki w programie „Zagadkowa niedziela” Katarzyny Stoparczyk. Aktualnie ukazał się trzeci, autorski album „Po godzinach”. Singiel „Nienazwany szkic” usłyszeć można na falach Radiowej Jedynki czy Radio Merkury. Płyta została bardzo pozytywnie przyjęta przez Marka Niedźwieckiego, co zaowocowało zaproszeniem do Jego audycji 'Markomania’.

W 2015 roku Jej interpretacja piosenki „Ubóstwiam drakę” znalazła się na płycie „Jeremi Przybora wyśpiewany” obok takich artystów jak Kayah czy Justyna Steczkowska, nagrała również piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej”  oraz „Tradycja”.

Z zespołem Scena Babel wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi..” do słów ks. J. Twardowskiego z muzyką H. F. Tabęckiego.

Od 2006 r. współpracuje z Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Pod koniec 2017 r. nagrała wraz z Maciejem Stuhrem autorską piosenkę świąteczną „Idą, idą święta”.

 

Piotr Banaszek

Artysta urodzony 7 stycznia 1980 roku w Olsztynie. Autor muzyki, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, tłumacz filmów. Z wykształcenia fagocista, z zamiłowania poszukiwacz dźwięków. Czasami zdarza mu się śpiewać. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia), występował pod batutą wielkich dyrygentów (m.in. Jerzy Semkow). Zdobywał laury na konkursach solowych i kameralnych. Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jego dokonania można usłyszeć w radiu i telewizji, w kraju i za granicą. Założyciel i lider zespołu The Olsten Brothers Band. Członek zespołu Ordalia. Grał i tworzył wspólnie z Markiem Piekarczykiem (TSA), Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Kasią Żak, Olgą Bończyk, Katarzyną Zielińską, Anną Smołowik, Ryszardem Wolbachem (ex Harlem), Dorotą Osińską, Damianem Maliszewskim, Krystyną Świątecką, Martą Andrzejczyk, Aurelią Luśnią, Niką Jager i wieloma innymi artystami. W radio Planeta FM prowadził audycję „Muzyczny radar Piotra Banaszka”, w której propagował muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami.

 

Rafał Grząka

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Klaudiusza Barana i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz drugiej edycji Studiów Doktoranckich UMFC; obecnie adiunkt, doktor habilitowany w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów, jak m.in. Włodzimierz Lech Puchnowski, Yuri Shishkin, Mie Miki, Geir Draugsvoll, Claudio Jacomucci, Ferdinand Lips.

Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach, Przemyślu, Sanoku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Występował z wieloma orkiestrami, m.in. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii i Opery Podlaskiej, Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, pod batutą takich dyrygentów, jak m.in. Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof Urbański.

Od lat uczestniczy w życiu artystycznym i organizacyjnym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich. Jako koordynator merytoryczny zrealizował szereg zamówień kompozytorskich, swymi koncertami otwierał festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii. Na swym koncie ma wiele prawykonań polskich kompozytorów, m.in Zofii Dowgiałło, Mikołaja Majkusiaka, Andrzeja Krzanowskiego, Wojciecha Kostrzewy, Piotra Wróbla, Nikoli Kołodziejczyka, Wojciecha Widlarza, Ryszarda Borowskiego, Krzysztofa Lenczowskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Cezarego Paciorka, Krzysztofa Herdzina, Rafała Janiaka.

Do najważniejszych osiągnięć koncertowych artysty należą: cykl koncertów z udziałem Yurija Shishkina, trasa koncertowa w USA, udział w prawykonaniu I Symfonii Andrzeja Krzanowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w ramach Festiwalu „Warszawska Jesień”(nagroda za najlepszy koncert danej edycji), występy na festiwalach Bratislavia Malajes i Jezzaldija w San Sebastian, La Folle Journée 2013 w Warszawie, Letnim Festiwalu Muzycznym w Harbin (Chiny), Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwalu Emanacje, Eurocultur Festival w Manchesterze, Hutzpach Festival w Vancouver (Kanada), inauguracja Dni Kultury Polskiej w Wiedniu, przygotowanie i prawykonanie partii akordeonu w operze Thomasa Adesa Powder Her Face (polska premiera w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej), prawykonanie koncertu Rafała Janiaka Reminescences of Past na bandoneon i orkiestrę kameralną wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

Jako wykładowca prowadził zajęcia na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem i Lusławicach. W sezonie koncertowym 2016/17 został wybrany Artystą Rezydentem przy Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej.

 

Opracowanie: Janusz Ciepliński

 

 

 

 

KARTY

Koncert objęty projektem „WARMIŃSKO-MAZURSKA KARTA SENIORA” oraz programem „WARMIA I MAZURY DLA DUŻEJ RODZINY”

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij