Repertuar

1 lipca 2018

niedziela

godz. 19:00

sala EXPO MAZURY OSTRÓDA

kup bilet

Arena Festival film&music – ŚWIATOWA MUZYKA FILMOWA

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
GUSTAW MAREK BRZEZIN
ZAPRASZA NA II EDYCJĘ  „ARENA FESTIVAL film&music”

wykonawcy:

Piotr Sułkowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

„Dobrze dobrane nuty podnoszą scenę o kilka pięter” – uważa Quentin Tarantino. Historia kina pełna jest wielkich arcydzieł, które byłyby niczym bez ścieżki dźwiękowej. Jednak na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat muzyka wyszła poza salę kinową, z powodzeniem grana jest w radiu, interpretowana przez najlepsze orkiestry świata i staje się codziennym towarzyszem dla jej miłośników.

Prezentując Państwu program finałowego koncertu festiwalowego, chcieliśmy skierować światła właśnie w stronę wielkich arcydzieł gatunku. Takim arcydziełem jest wielka, filmowa partytura do kolejnych części Władcy pierścieni autorstwa zdobywcy Oscarów Howarda Shore’a. Ale także inne fantastyczne i uwielbiane przez publiczność tytuły, jak Gladiator czy Titanic, na zawsze zapisały się w historii kina właśnie dzięki muzyce. Specjalne miejsce przygotowaliśmy w programie tego wydarzenia dla polskich arcydzieł, w tym twórczości Wojciecha Kilara, tak cenionego przez najwybitniejszych polskich reżyserów, z Andrzejem Wajdą na czele. Nie zabraknie najnowszej polskiej muzyki filmowej! Cicha noc, która kręcona była na Mazurach i która zdobyła wiele nagród w ostatnich miesiącach, ujmuje skromną, ale efektowną muzyką autorstwa Wacława Zimpla. Piękną, pełną przestrzeni ścieżkę dźwiękową napisał dla Agnieszki Holland Antoni Komasa-Łazarkiewicz. To dzięki niej zachwycający zjawiskowymi zdjęciami Pokot jest ucztą nie tylko dla oczu, ale i dla uszu.

UWAGA: Kupując bilet w internecie oświadczam, iż przyjmuje do wiadomości poniższą informację:

Uprzejmie informujemy, iż podczas ARENA FESTIVAL film & music w sali EXPO Mazury w Ostródzie w dniach 29.06, 30.06. i 1.07.2018 obowiązuje zakaz wnoszenia sprzętu do fotografowania, nagrywania dźwięku, filmowania oraz transmitowania. Nieuzgodniona rejestracja może skutkować wyproszeniem z wydarzenia.

Organizatorzy  festiwalu mają prawo do utrwalenia przebiegu koncertów przy pomocy urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz jego emisji. Uczestnik koncertu przyjmuje do wiadomości, że udział w koncercie jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowania i filmowanie jego osoby oraz rejestrację, transmitowanie i rozpowszechnianie głosu lub wizerunku do celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych w związku z jakimkolwiek programem lub publikacją, w których zostanie wykorzystanie nagranie lub fotografia z koncertu.

plakat d1

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij