Repertuar

26 czerwca 2023

poniedziałek

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Koncert kameralny – XIII Festiwal Gitarowy Joaquína Rodrigo w Olsztynie

MELIS DUO:
Susana Prieto, Alexis Muzurakis – gitara

 

W programie:
A. Piazzolla – Lo que vendra
J. N. Pancrace Royer – L’Aimable; Le Vertigo
I. Tchaikovsky – The Seasons: June
J. Rodrigo – Tonadilla
A. de Lhoyer – Duo N° 2 Op. 31
A. E. Ginastera – Danzas argentinas

 

 

MELIS DUO

Hiszpańska gitarzystka Susana Prieto i grecki gitarzysta Alexis Muzurakis zadebiutowali jako Duo Melis w 1999 roku na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Volos w Grecji.

Od tego czasu wystąpili w najbardziej prominentnych salach koncertowych świata, między innymi w Filharmonii Berlińskiej, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Filharmonii w Amsterdamie, w Sali Czajkowskiego w Moskwie.

Wygrali wiele nagród, zarówno solo jak i w duecie. W 1999 roku zdobyli I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Frechen /Niemcy/, w 2000 roku wygrali prestiżowy konkurs w Montelimar /Niemcy/, a także XXI Międzynarodowy Konkurs Duetów Gitarowych Mauro Giulianiego /Włochy/. W 2001 roku zdobyli główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Duetów Gitarowych w Paryżu. W 2003 roku nagrali swoją pierwszą płytę jako nagrodę miata Verony w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Gaetano Zinetti /Włochy/.

Susana i Alexis kontynuowali swoją edukację artystyczną na studiach podyplomowych w Hadze /Holandia/ oraz w Konserwatorium Feliksa Mendelssohna w Lipsku  i Berlinie /Niemcy/. Od 2006 roku są wykładowcami Konserwatorium w Strasbourgu /Francja/.

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij