Repertuar

24 sierpnia 2019

sobota

godz. 16:00

kup bilet

Koncert Finałowy XVII Warsztatów Muzycznych „Wakacje z nutkami” Pasym 2019

XVII Warsztaty Muzyczne „Wakacje z nutkami”

W dniach 14 – 25.08.19 odbywają  się XVII Warsztaty Muzyczne „Wakacje z nutkami” dla dzieci i młodzieży w Ośrodku „Kalwa” w Pasymiu wśród mazurskich lasów nad jeziorem  Kalwa.

Organizatorem jest olsztyńskie koło Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków we współpracy z Filharmonią Warmińsko–Mazurską w Olsztynie.

Przyjechało 94 uczestników z całej Polski. Zajęcia odbywają się w specjalnościach: skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, fortepian. W programie lekcje indywidualne, zespoły kameralne, orkiestry, praca z akompaniamentem.

Uczestnicy pracują pod okiem znakomitej kadry opiekuńczo – wychowawczej i pedagogicznej. Prowadzący tegorocznej edycji:

Prof. Agata Jarecka – AM Łódź – wiolonczela
Prof. Małgorzata Skorupa – AM Gdańsk – skrzypce
Anna Rzymyszkiewicz – Warszawa – skrzypce
Dorota Obijalska – Olsztyn – skrzypce
Dorota Żołnacz – Warszawa – klarnet
Elżbieta Turczyńska-Drobnik – Poznań – flet
Beata Ludwicka – Warszawa – fortepian
Dr Anna Jundziłł – Olsztyn – flet
Andrzej Siarkiewicz – Gdańsk – fortepian
Matylda Rogowska – Olsztyn – fortepian

Podczas warsztatów gościliśmy Jarosława Kordaczuka i Izabelę Kościesza z projektem „Którędy do dźwięku?”.

Odbyły się  Warsztaty orkiestrowe z prof. Piotrem Sułkowskim – dyrektorem Filharmonii Warmińsko–Mazurskiej w Olsztynie oraz warsztaty wokalno–instrumentalne z Agnieszką Kowalik.

Projekt zakończy się koncertami uczestników warsztatów oraz pedagogów w Ośrodku „Kalwa”, koncertem w Pasymiu ( 23.08.2019 Kościół Rzymskokatolicki o godz. 18.45 ) oraz Koncertem Finałowym 24.08.2019 w Filharmonii Warmińsko–Mazurskiej o godz. 16.00 dla szerokiej publiczności.

Koncert poprowadzi Anna Jundziłł – kierownik warsztatów.

W programie utwory w wykonaniu solistów, różnorodnych zespołów kameralnych, orkiestry smyczkowe pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego i Doroty Obijalskiej oraz orkiestra fletowo – klarnetowa a także zespół wokalno–instrumentalny pod dyrekcją Agnieszki Kowalik. Gościnnie wystąpi Jarosław Kordaczuk i Izabela Kościesza z projektem „Którędy do dźwięku?”.

wakacje z nutkami

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij