Repertuar

2 lipca 2017

niedziela

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Koncert finałowy X Olsztyńskich Warsztatów Gospel

Zapraszamy Państwa na Koncert finałowy X Olsztyńskich Warsztatów Gospel. Jest to coroczne wydarzenie, skupiające pasjonatów śpiewania w stylu gospel. Na scenie zaprezentuje się około 80-osoby chór gospel, przygotowany przez Gabrielę Gąsior i Adama Kosewskiego, przy wsparciu zawodowych muzyków grupy Holy Noiz. Ciekawym akcentem koncertu będzie też występ Chóru Gospel Kids, który tworzą najmłodsi uczestnicy Warsztatów. Głębokość przekazu i żywiołowy charakter stylu gospel zapowiada niepowtarzalną atmosferę koncertu i prawdziwą artystyczną ucztę.

 

700pixOWG-baner-FILHARMONIA

 

Adam Kosewski – aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. Koncertuje z wieloma zespołami na terenie kraju i za granicą. Instruktor wokalnym w programie TVP2 „Bitwa na głosy” drużyny Haliny Mlynkovej i Edyty Górniak.

 

Gabriela Gąsior –absolwentka klasy śpiewu jazzowego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncertowała u boku takich artystów jak; Ewa Uryga, Marek Bałata, Grażyna Łobaszewska, Ruth Waldron, Junior Robinson, David Daniel i wielu innych. Laureatka Nagrody Głównej podczas 2nd Opole Gospel Festival. W 2007 roku z jej inicjatywy powstał zespół Holy Noiz, z którym artystka związana jest do dzisiaj. Jako trener wokalny prowadziła drużynę Łukasza i Pawła Golec w telewizyjnym show muzycznym TVP 2 „Bitwa na głosy”. W 2014 roku artystka nagrała swój debiutancki album „Bez Ciebie nie ma mnie” wraz z zespołem Holy Noiz.  W tym samym składzie w grudniu 2015 roku nagrała drugi album, tym razem świąteczny „Narodził się Jedyny Król”. Na płycie gościnnie zaśpiewali Kuba Badach, Edyta i Łukasz Golec oraz Ghostman.

 

Holy Noiz – to projekt, który powstał w 2007 roku z inicjatywy Gabrieli, jej męża Wojciecha Gąsiorów,  basisty oraz jej brata Rafała Rudawskiego, pianisty. Stworzyli go muzycy, których drogi splotły się w 2002 roku w Przemyskim Chórze Gospel. W grudniu 2008 roku Holy Noiz nagrał płytę Live DVD „To On” wraz z chórem Gospel Joy, prowadzonym wówczas przez Briana Fentress (Regeneration). Grupa przez kilkanaście lat współpracy występowała na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress.

 

Organizatorem X Olsztyńskich Warsztatów Gospel jest Fundacja 36 i 6, Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie, a wydarzenie wspierane jest ze środków Gminy Olsztyn.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij