sala Filharmonii

Koncert dla dzieci – Skała syreniego śpiewu

WYSPA TROPIKALNA – BARDZO MUZYKALNA
cykl koncertów wakacyjnych dla dzieci Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Zachwycają, oczarowują, a nawet zwodzą na mieliznę. Gdy trafi się na syrenę, jej głosu nie sposób zapomnieć! Tylko dzieje się to przecież tak rzadko! Na szczęście syreni śpiew ma swój całkiem niezły ludzki odpowiednik – operę!
Najsłynniejsze śpiewne melodie świata można i śpiewać, i grać, ale na pewno warto je znać!
Syrenie pieśni wyśpiewamy wraz z: sopranem | kwartetem smyczkowym

Cykl koncertów wakacyjnych adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spotkania mają kameralny charakter. Podczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę wielu kultur. Koncerty połączone są z różnymi zadaniami i zabawami. Staramy się by spotkania z muzyką były dla dzieci źródłem radości, pozytywnych emocji, nie zapominając przy tym, że mają mieć one charakter edukacyjny.

Czas trwania: 45 min
Miejsce: sala kameralna Filharmonii
Scenariusz i prowadzenie: Magdalena Tokajuk

Magdalena Tokajuk – sopran koloraturowy, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego ad. dr Iwony Hossa. Propagatorka muzyki kompozytorów baroku, animatorka kultury, prelegentka i autorka scenariuszy koncertów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.  Wieloletnia instruktorka ZHR w stopniu podharcmistrzyni.