Repertuar

12 czerwca 2021

sobota

godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

KAMERAlnie – koncert i opowieść o muzyce filmowej

Zapraszamy na drugą odsłonę zainaugurowanego zimą nowego cyklu w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej już 12 czerwca. A to jest cykl w sam raz na dzisiejsze czasy, bo zakładający kameralne, intymne wręcz spotkania z tak lubianą muzyką filmową. Gościem drugiego koncertu będzie znakomity gitarzysta i kompozytor Marek Napiórkowski.

 

W programie znajdzie się muzyka dwóch legendarnych polskich twórców – Krzysztofa Komedy i Jerzego Dudusia Matuszkiewicza oraz inne tematy filmowe i improwizacje.

 

Pomysł na ten cykl jest taki, aby spotkać się z artystą-wykonawcą oko w oko. Nie tylko posłuchać, jak gra, ale także zapytać, dlaczego, co go fascynuje w kinie, czym się inspiruje. A może nawet „rozebrać” na części pierwsze nasze ukochane tematy filmowe? I odkryć tajemnicę ich sukcesu. Wydarzenia prowadzi ceniona dziennikarka filmowa i muzyczna Magda Miśka-Jackowska.

 

Znakomity gitarzysta, kompozytor i jazzman Marek Napiórkowski wystąpi 12 czerwca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Przedsmak koncertowy już teraz. O graniu i pisaniu muzyki filmowej rozmawia z artystą Magda Miśka-Jackowska.

YouTube:

https://youtu.be/sIQdwA-0JOE

 

Podcast również do słuchania na:

Spotify: http://bityl.pl/uMxeg

Apple Podcast: http://bityl.pl/6Qlgk

 

KAMERAlnie z muzyką filmową – posłuchaj jej i o posłuchaj o niej!

 

 

Marek Napiórkowski

Czołowy polski gitarzysta i kompozytor. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019.

Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Od grudnia 2017 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.

Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

 

Magda Miśka-Jackowska

Dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego europejskiego grona profesjonalnych dziennikarzy, zajmujących się muzyką filmową.

Autorka licznych programów radiowych, zrealizowanych dla RMF Classic, poświęconych kinu i muzyce filmowej, m.in. dokumentalnych cykli „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych czy „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Gospodyni filmowego magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub tv o tematyce filmowej. Była autorką i gospodynią jedynej w polskiej radiofonii Listy Przebojów Muzyki Filmowej, prezentowanej co tydzień w RMF Classic.

Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja – Ale filmy!”, wielu artykułów i tekstów, poświęconych X muzie.

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej. Jako pedagog związana również z Akademią Muzyczną w Łodzi.

Prowadzi podcast SCORE AND THE CITY o muzyce filmowej.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij