24 maja 2018

Jerry Bock – Musical „Skrzypek na dachu”

Przekład: Antoni Marianowicz

Abram – Jacek Gudejko
Naum-*** Jarosław Szar
Policjant – Krzysztof Bartoszewicz
Mieszkańcy Anatewki – Irena Adamiak, Piotr Boratyński, Mariusz Michalski, Artur Hauke, Mikołaj Ostrowski
Bilka, Skrzypek

Artur Hofman– reżyseria
Mirosław Siedler – współpraca reżyserska
Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Chór Cantores Varmienses przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (przygotowanie chóru – Benedykt Błoński)
Mariusz Napierała – scenografia i kostiumy
Violetta Suska – choreografia
Kazimierz Kowalski – realizacja świateł

„Golde, czy ty mnie kochasz?” Któż z nas nie wzruszał się, słuchając słynnego dialogu mleczarza Tewiego z jego dzielną żoną? Widowisko „Skrzypek na dachu”, wystawione po raz pierwszy 22 września 1964 roku na Broadwayu, stało się jednym z największych przebojów w historii musicalu. Do światowej popularności „Skrzypka” przyczyniła się nagrodzona trzema Oscarami filmowa adaptacja musicalu z genialną kreacją Topola, w reżyserii Normana Jewisona z 1971 roku. Znakomita muzyka, ujmujące libretto, świetnie napisane piosenki przesądziły o popularności dzieła, które mimo upływu lat nie traci nic ze swej świeżości.

Licencja na wystawienie utworu pt. “SKRZYPEK NA DACHU” została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w ramach umowy z Music Theatre International (Europe) www.mtishows.eu” oraz o dopisanie tytułu oryginalnego spektaklu – Fiddler on the roof.