Repertuar

16 lutego 2024

piątek

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Jazz w Filharmonii – Monika Borzym „Kołysanki dla Dorosłych”

Monika Borzym – śpiew

Krzysztof Dys – fortepian
Michał Bryndal – perkusja
Max Mucha – kontrabas

 

Koncert promujący najnowszy projekt Moniki Borzym pt. „Kołysanki Dla Dorosłych” (premiera 14 lutego 2023) – pierwszej w jej karierze płyta ze standardami jazzowymi.

Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które  mają w zamyśle autorów aranżacji  koić zmysły słuchaczy prowokując do relaksu i zasłuchania.

Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej Jej sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos Artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności.

„Kołysanki dla dorosłych” to wyjątkowy projekt.

„Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w stworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy. Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić” – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika.

Na płycie usłyszymy m.in. „Blame It On My Youth” – standard z 1934 roku skomponowany przez  Oscara Levanta do słów Edwarda Heymana, „It Amazes Me” duetu Cy Coleman i Carolyn Leigh z 1958 roku, „Old Devil Moon” (Burton Lane & Yip Harburg 1947) czy „Kiss” hit napisany przez Prince’a w 1986 roku.

 

 

Monika Borzym – polska wokalistka jazzowa

Urodzona w 1990 roku. Ma na koncie współpracę z tuzami polskiego i światowego jazzu (m.in. Gil Goldstein, Matt Pierson, Aaron Parks, John Scofield, Randy Brecker, Chris Potter, Larry Campbell, Tony Scherr, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Krzysztof Herdzin i inni).

Wydała 6 płyt.  W 2011 roku album „Girl Talk” (platynowa płyta). W 2013 „My Place” ( platynowa płyta), 2016 „Back to The Garden” (złota płyta). W 2017 „Jestem Przestrzeń” – przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. W 2018 ukazał się album „Radiohedonistycznie” z przebojami zespołu Radiohead w aranżacjach Nikoli Kołodziejczyka na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, jazzowe trio i violę da gamba,. W  2019 roku ukazała się płyta pod tytułem „Monika Borzym śpiewa Stare Piosenki” (złota płyta, w duecie ze znakomitym pianistą Krzysztofem Dysem), na której znalazły się największe przeboje polskiego swingu lat 30stych XX stulecia.

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij