Repertuar

9 czerwca 2023

piątek

godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

GRANICE Widowisko taneczno-muzyczne

Widowisko taneczno-muzyczne „GRANICE”

 

Reżyseria: Anna Maria Kosik

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Koordynacja: Monika Sobota

Tancerze, aktorzy, wokaliści:  tancerze grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT, artyści Fundacji ARToffNIA

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Partnerzy:  Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

 

„Granice. Pod wspólnym niebem” to opowieść o pomijanych lub zapomnianych aspektach życia w społeczeństwie. W świecie opanowanym przez konsumpcjonizm, w którym każdy troszczy się o swoje „ja”, nie zważając na dobro ogółu, nie dbając o uważność w codziennych relacjach, zatrzymujemy się, by zadać fundamentalne pytania o istotę człowieczeństwa i nasze granice.

Czy Ziemia – nasz dom – uniesie kolejną próbę powrotu do najważniejszych wartości? Czy nieuchronnie pędzimy ku zgubie? A może raz jeszcze znajdziemy sposób, by odbudować to, co zepchnęliśmy w kąt i przytłoczyliśmy  technologią i plastikiem? Czy nauczymy się szanować granice naszej planety i istot na niej mieszkających?

Swoje pytania, wątpliwości i nadzieje zawieramy w formę najczulszego manifestu nawołując do spojrzenia szerzej i zobaczenia więcej. Do zachwytu nad życiem i każdym jego przejawem. Do ujrzenia piękna w źdźble trawy i ziarenku piasku. Zrozumienia, że każdy wdech i wydech to cud, który dopełnia się w każdym z nas indywidualnie, lecz pod wspólnym niebem.

 

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Podczas tanecznego koncertu będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych oraz choreografie grup, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem uzupełnione przez wokalistów oraz grupę aktorską pracującą na co dzień w fundacji.

 

„Nowa Ziemia”  fragmenty spektaklu Olsztyńskiego Teatru Tańca

 

Choreografia i reżyseria: Anna Krysiak
Kostiumy i scenografia: Anna Krysiak
Wykonanie: Anna Janczarek, Aleksandra Salej, Magdalena Widłak
Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska
Reżyseria świateł: Jerzy Świtoń
Plakat: Mateusz Obarek
Foto: Arek Stankiewicz
Video: Rafał Kotyrba
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA 

 

Spektakl Olsztyńskiego Teatru Tańca pt. „NOWA ZIEMIA” porusza kwestię naszego istnienia i jego oddziaływania na Ziemię, bez względu na to co wydarza się na świecie i wokół nas. Najważniejsze jest jak my reagujemy na to wszystko i jak tworzymy naszą codzienność. Bez względu na to z jakimi przeciwnościami losu, ograniczeniami czy lękami musimy się mierzyć każdego dnia najważniejsza jest miłość, która jest dla nas tarczą zawsze i wszędzie oraz to, że każdego dnia możemy zacząć na nowo, od początku.


Pokaz spektaklu realizowany jest w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego współorganizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a organizatorem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij