Repertuar

31 grudnia 2018

poniedziałek

godz. 17:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Gala sylwestrowa

Piotr Sułkowski – dyrygent
Zespół Romanca:
Roland Bilicki – skrzypce, gitara akustyczna, wokal
Zbigniew Grysza Fedorowicz – instrumenty klawiszowe, tamburyn
Mariusz Sincia Brzeziński – gitara akustyczna, wokal
Bartek Fedorowicz – akordeon, kontrabas
Arek Siwek Wesołowski – gitara basowa, darabuka, wokal
Sara Głowacka – wokal, taniec
Kamila Sisi Grabowska – wokal, taniec
Wioletta Bardzińska – wokal, taniec
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

W programie Johann Strauss syn i najpiękniejsze pieśni taborowe oraz porywające tańce w wykonaniu romskiego zespołu Romanca.

 

Zespół Romanca został założony w 1956 r. przez Przewodniczącego Rady Starszyzny Romów – Zbigniewa Bilickiego. Jako inicjator kultury romskiej w Olsztynie, zawsze dbał o to by koncerty ukazywały autentyczny folklor Romów. My jako młode pokolenie staramy się kontynuować i rozwijać naszą tradycję, o którą przez wiele lat dbał nasz nauczyciel – Zbigniew Bilicki. Nasz zespół ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich. Aktualnie Romanca ma w dorobku takie występy jak Gala 25-lecia Polsatu, gdzie lider zespołu wystąpił u boku zespołu Enej; udział w festiwalu Kiepurowskim; ogólnopolski kabareton w Koszalinie i Lidzbarku Warmińskim; i wiele innych. Zespół jest również częstym gościem programów telewizyjnych takich jak: Jaka to Melodia; DD TVN; czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem.

Romanca stanowi młode pokolenie artystów romskich, którzy nadal pielęgnują swój folklor, jednak prezentowany jest on w nieco rozbudowanej wersji. Folklor romski ma charakter międzynarodowy, a muzyka romska jest bardzo urozmaicona, ponieważ różni się brzmieniem i stylem, w zależności od kraju z którego pochodzi. Mieszając różne style muzyki romskiej, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie. Na koncertach wykorzystywane są tradycyjne instrumenty takie jak: skrzypce, gitary, akordeon, tamburyn i inne…

Zasadą zespołu jest, że grają i śpiewają wyłącznie na żywo!

 

(mat. prasowe – zespół Romanca)

 

* koncert specjalny
kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij