Repertuar

28 kwietnia 2018

sobota

godz. 19:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Dziecięca Orkiestra Dęta z East Helsinki Musik Institute w Finlandii

„Tuuliviiri” Dziecięca Orkiestra Dęta z East Helsinki Music Institute w Finlandii

Dyrygent:  Helena Sinisalo

Koncertowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej  II st. w Olsztynie

Dyrygent: Janusz Ciepliński

 

 

Orkiestra Dęta Tuuliviiri powstała w 1995 roku. Początkowo był to mały, składający się z zaledwie dziesięciu muzyków zespół kameralny. Z biegiem lat grupa przekształciła się w dwie pełnowymiarowe koncertowe orkiestry dęte: Itätuuli i Tuuliviiri.

Zespół który odwiedzi Olsztyn składa się z 40 osób i tworzą go uczniowie w wieku 10-15 lat. Oprócz wielu koncertów w Finlandii zespół koncertował także w Szwecji, w Rosji, Estonii i na Łotwie.

 

Helena Sinisalo – dyrygent

Helena Sinisalo jest nauczycielką trąbki i dyrektorem zespołu w East Helsinki Music Institute od 1994 roku. Jako instrumentalistka współpracowała z orkiestrami symfonicznymi, teatrami muzycznymi w Pori, Tampere i Helsinkach. Grała także w fińskim Big-Bandzie „Ladys First”, w skład którego wchodzą wyłącznie Panie. Jest autorką dwóch podręczników dla młodych trębaczy TRUMPET ABC (2001) i TRUMPET AbBC # (2004) wykorzystujących metodę Colourbrass.

 

W programie koncertu –  tematy z filmów, bajek, współczesne kompozycje fińskie oraz przeboje muzyki klasycznej.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij