Repertuar

22 maja 2022

niedziela

godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Cykl KAMERAlnie – „Oscarowe piosenki”

Magda Miśka-Jackowska – prowadzenie

wokaliści: Kasia Łaska, Łukasz Talik

Jan Malecha – gitara

 

Piosenki oscarowe zabrzmią w cyklu KAMERAlnie z muzyką filmową!


„Shallow”, „Mam tę moc”, „The Time of My Life”, „Moon River” łączy pewien niewysoki, złoty mężczyzna. Przedmiot pożądania filmowców na całym świecie i jednocześnie najwyższe uznanie branży filmowej. Oscar! Te i inne docenione przez Amerykańską Akademię Filmową piosenki zabrzmią 22 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

 

Trzecia już odsłona cyklu KAMERAlnie ma przebojowy program i wspaniałych wykonawców. Będą to Kasia Łaska, która w bijącej rekordy popularności baśni „Kraina lodu” śpiewa głosem Elsy oraz znany z najważniejszych polskich scen musicalowych Łukasz Talik. Duetowi przyjaciół towarzyszyć będzie wyśmienity gitarzysta Jan Malecha. Będzie z nimi także Magda Miśka-Jackowska, dziennikarka filmowa i muzyczna oraz pomysłodawczyni tej serii koncertów.

 

Pomysł prosty – spotkać się z artystami-wykonawcami oko w oko. Nie tylko posłuchać, jak grają i śpiewają, ale także zapytać, dlaczego, co ich fascynuje w kinie, czym się inspirują. A może nawet „rozebrać” na części pierwsze nasze ukochane tematy filmowe? I odkryć tajemnicę ich wielkiej popularności.

 

Program:
The Time of my life (Dirty Dancing)
Wspaniały świat (Alladyn)
Miłość rośnie wokół nas (Król lew)
Shallow (Narodziny gwiazdy)
Chcę uwierzyć snom (Kraina lodu 2)
Mam tę moc (Kraina lodu)
Moon River (Śniadanie u Tiffany’ego)
Over the Rainbow (Czarnoksiężnik z Oz)
Fame (Sława)
You’ve Got a Friend in Me (Toy Story)

 

KAMERAlnie z muzyką filmową – posłuchaj jej i o posłuchaj O NIEJ!

 

 

 

Kasia Łaska

Wokalistka i aktorka najważniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Filmowa Elsa z uwielbianej przez widzów w każdym wieku i nagrodzonej dwoma Oscarami „Krainy lodu”. Po premierze drugiej części filmu w 2020 roku wystąpiła z piosenką „Chcę uwierzyć snom” podczas gali oscarowej w Los Angeles jako pierwsza polska artystka w historii.

W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie Kasia Łaska stworzyła doskonałe kreacje w musicalach „Miss Saigon” (Kim), „Grease” (Frenchy), „Piotruś Pan” (dorosła Wendy). Regularnie występuje również na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi („Nędznicy”), grała we wrocławskim Capitolu („West Side Story”) i w warszawskim Teatrze Komedia („Chicago”).

Użycza swojego głosu wielu postaciom z najpopularniejszych filmów i seriali animowanych, to między innymi „Mała Syrenka”, „Piękna i Bestia”, „Wielki powrót Piotrusia Pana” i „My Little Pony”. Jej doświadczenie w tej pracy jest ogromne. Od dwóch lat prowadzi Autorskie Warsztaty Dubbingowe oraz Szkółkę Dubbingową dla najmłodszych.

Kasia jest również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Współtworzyła piosenkę tytułową do polskiego serialu animowanego „Buni”, serię piosenek do projektu „Wygibasy z naszej klasy”, dla kanału Śpiewanki.tv oraz „Lili i Plaf” z milionowym wynikiem odsłon.

Jesienią 2021 roku wzięła udział w 15. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” na antenie Telewizji POLSAT.

 

Łukasz Talik

 Wokalista, aktor teatralny, musicalowy i dubbingowy. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Laureat telewizyjnego programu „Szansa na sukces”.

Grał w najpopularniejszych musicalach w Polsce, m.in. „Jesus Christ Superstar”, „Footloose”, „Kiss Me Kate” i „Upiór w operze”, z którym to tytułem i postacią Raoula związał się podczas premiery w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Łukasz Talik współpracuje z polskimi orkiestrami i filharmoniami, koncertując z filmowym i musicalowym repertuarem. Jako aktor dubbingowy zagrał i zaśpiewał dziesiątki ról, m.in. w bajkach „Kraina lodu”, „Zaplątani”, „Księżniczka i żaba”, „Gnomeo i Julia”.

 

Jan Malecha

Gitarzysta oraz pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje m.in. ze stołecznymi teatrami Syrena i Roma, a także z Tomaszem Filipczakiem, Kasią Łaską, Robertem Janowskim, Antkiem Sojką i Marcinem Łazarskim.

Występował z najlepszymi artystami polskiej sceny muzycznej – Krystyną Prońko, Haliną Frąckowiak, Danutą Błażejczyk, Andrzejem Dąbrowskim, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem Tyńcem.

 

Magda Miśka-Jackowska

Dziennikarka, radiowiec i ceniony konferansjer. Przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których główną specjalizacją jest muzyka filmowa. Autorka podcastu „Score and the City”. Od kilkunastu lat prowadzi prestiżowe wydarzenia kulturalne, festiwale i koncerty w całej Polsce.

Dla RMF Classic zrealizowała lubiane programy o tematyce filmowej, m.in. dokumentalny cykl „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych i „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Była gospodynią magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej. Jej 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast RMF Classic, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej i pierwszą tego typu produkcją w polskich mediach. Otrzymała za niego nagrodę w plebiscycie MediaTory (2019).

Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata kultury. O muzyce w filmach pisze dla „Kina”. Jako pedagog związana jest z Akademią Muzyczną w Łodzi i Uniwersytetem Śląskim.

 

 

 

 

<Uwielbiam śpiewać melodie, które niosą ze sobą jakieś historie, pozwalają wrócić myślami do wyjątkowych chwil, do kompozycji, które są dla mnie ważne. Takie są właśnie nagradzane przez dziesięciolecia utwory filmowe.>

 


<W „Over the
Rainbow” wracam myślami do dzieciństwa, kiedy marzyłam, by stać na scenie. „Fame” przypomina mi moją pierwszą rolę teatralną, którą grałam właśnie w musicalu o tym tytule. Natomiast z utworami „Mam tę moc” oraz „Chcę uwierzyć snom” przenoszę się do Dolby Theatre w Los Angeles i przepełnia mnie radość, że miałam okazję stać się częścią tak ważnych filmów Disney’a, dzięki znalazłam się w Hollywood śpiewając dla całego świata i tym samym spełniłam marzenia małej dziewczynki.>

 

Kasia Łaska

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij