Repertuar

6 grudnia 2015

niedziela

godz. 10:00

foyer Filharmonii

Choinka w Filharmonii

Zapraszamy dzieci do wspólnego ubierania siedmiometrowej filharmonicznej choinki.
Można będzie przynieść ozdoby choinkowe z domu lub przygotować je na miejscu w Filharmonii. Choinkowe świecidełka pomogą wykonać instruktorzy olsztyńskiego Pałacu Młodzieży oraz przedstawiciele fundacji „Przyszłość dla dzieci” Gazety Olsztyńskiej. Fundacja, która za zadanie ma pomoc potrzebującym dzieciom tak pisze o sobie: Dzieci są różne. Ciekawskie, rozbiegane, pełne energii. Są i takie, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Takimi właśnie opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.
Jak malować bombki choinkowe? – pokaże oraz nauczy tego dzieci Pani Bogumiła Metz. W atmosferę zbliżających się Świat wprowadzi nas Chór dziecięcy „Maryjne Słowiki” powstały przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie. W chórze śpiewają dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Pod dyrekcją założycielki chóru Pani Magdaleny Kowalewskiej dzieci zaśpiewają najpiękniejsze kolędy. Usłyszymy m.in.: „Wśród nocnej ciszy” „Hej, w Dzień Narodzenia” „Lulajże, Jezuniu”, „Gore gwiazda Jezusowi” „Cicho wszędzie” „Jam jest dudka”, „Gdy śliczna Panna” „Dzisiaj w Betlejem” „Północ już była” „Przybieżeli do Betlejem”.Odwiedzą nas dziennikarze Radia Olsztyn. Około godziny 12.00 odbędzie się spotkanie z artystami, grającymi główne role w spektaklu „Amahl i nocni goście”. A nad wszystkim będzie czuwał Święty Mikołaj – ten sam ,który spogląda z naszego plakatu.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij