12 czerwca 2021

sala kameralna Filharmonii

Baby Filharmonia – dla dzieci w wieku 2-3 lat

Dorota Mentel – prowadzenie
Daria Falkiewicz – flet (muzyk orkiestry)

To cykl koncertów skierowany do najmłodszego grona słuchaczy. Skonstruowany został w oparciu o teorię uczenia się muzyki E.E. Gordona oraz metodę Rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a. Celem koncertów jest wprowadzenie dzieci w naturalny język muzyczny, poprzez śpiew i ruch – podstawowe środki ekspresji dziecka. Koncerty prowadzone są przez native speaker muzycznego, który operując głosem i językiem ciała, ubogaca dzieci w wrażenia melodyczno-rytmiczne. Tu nie chodzi o słowa tu chodzi o dźwięki. Koncerty chociaż przybierają formę interaktywno-warsztatową, prowadzone są bez słów, tak aby dziecko mogło w pełni doświadczyć pięknego języka, jakim jest muzyka.

Dorota Mentel
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku specjalność: Rytmika.  Nauczyciel w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach z filią w Barczewie, wykładowca na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie oraz nauczyciel Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Od lat związana z edukacją muzyczną dzieci i młodzieży. Uczestnik wielu cyklów warsztatów i szkoleń z zakresu edukacji muzycznej, m.in.:: Institut Jaques-Dalcroze Congress w Genewie, IV Międzynarodowej Konferencji Dalcroze’owskiej w Katowicach, „Zmierzając ku sztuce. Podstawy Orff-Schulwerk” Polskiego Towarzystwa Carla Orffa, Podstawy teorii uczenia się E.E. Gordona prowadzone przez magister sztuki Urszulę Polak. Sympatyk Porozumienia Bez Przemocy M. B. Rosenberg’a, a także Treningu Uważności MBSR. Prywatnie zakochana w tańcu współczesnym i świadomości ciała.

Bilety w cenie: Bilet specjalny opiekun + dziecko – 40 zł

Filharmonia Warmińsko-Mazurska jest objęta wsparciem