Repertuar

1 lipca 2022

piątek

godz. 19:30

Amfiteatr w Ostródzie

kup bilet

Arena Festival film & music – Tribute to Duduś Matuszkiewicz – Herbut, Szomańska

W dwudniowym pakiecie (dwa dni festiwalowe 1 i 2 lipca) drugi bilet w cenie 50% – w celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z kasą biletową tel. 89 527 23 02, e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

 

 

Piotr Sułkowski – dyrygent

Igor Herbut – wokal

Olga Szomańska – wokal

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie koncertu

 

W programie muzyka Jerzego Dudusia Matuszkiewicza m.in. tematy z filmów i seriali: Alternatywy 4, Janosik, Czterdzieści lat minęło (serial Czterdziestolatek), Nie lubię poniedziałku, Poszukiwany poszukiwana oraz piosenki m.in. Zakochani są wśród nas, Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia, Nie bądź taki szybki Bill

oraz piosenki z repertuaru artystów

 

 

 

 

Igor Herbut

Lider grupy LemON. Kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent wszystkich czterech albumów zespołu. Ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Pochodzi z Przemkowa w zachodniej Polsce, ale jego korzenie sięgają Beskidu Niskiego, skąd wywodzi się jego rodzina. Łemkowskie tradycje, w których został wychowany do tej pory silnie odciskają się w muzyce którą tworzy. Wschodnie harmonie, zaśpiewy, góralska charyzma i ciężka do ukrycia nostalgia – to elementy, wobec których nie sposób przejść obojętnie w twórczości artysty. Grupa LemON, którą stworzył w 2012 roku, jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych zespołów w kraju, koncertującym bezustannie od ponad pięciu lat. Dzięki swojej niespożytej energii i wyjątkowej emocjonalności, którą potrafi przekuć na dźwięki i słowa, Igorowi udało się osiągnąć komercyjny sukces – swoją niekomercyjną muzyką. Jego warsztat wokalny (będący wypadkową łemkowskich tradycji, studiów jazzowych na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz własnych poszukiwań) i niespotykaną barwę głosu docenili nie tylko słuchacze, ale i największe muzyczne autorytety w kraju. Igor został zaproszony do współpracy  z takimi artystami jak m.in. Hey i Kasia Nosowska, Kayah, Zakopower, Adam Sztaba, Agnieszka Chylińska, Jan Borysewicz. Najnowsza, czwarta płyta zespołu zatytułowana ,,TU” przypieczętowała wysoką pozycję LemON w branży i jest uznawana za jedno z najciekawszych wydawnictw ubiegłego roku.

 

 

 

 

 

Olga Szomańska

Wokalistka, aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa.

Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017.

Za rolę Wiedźmy w filmie „Klechdy” w reż. Pawła Łukomskiego otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Puerto La Cruz. Przez lata wcielała się w rolę uwielbianej przez widzów Marzenki Laskowskiej w serialu „M jak Miłość”. Jesienią 2021 r. odbyła się premiera nowego serialu Polsatu „Tatuśkowie” , w którym zagrała jedną z głównych postaci.  Aktualnie zobaczyć ją możemy w nowym, humorystycznym wątku w serialu „Święty” gdzie wciela się wolę niezwykle charyzmatycznej Bogny.

Paroletnia współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty.

Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim, a w maju 2018 roku zaśpiewała razem z Bobbiem McFerrinem.

Na swoim koncie ma liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: „Miss Saigon” i „Grease” w Teatrze Roma, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa „Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta”. Występowała w musicalu „Legalna blondynka” oraz spektaklu „Rewia Variete” w Krakowskim Teatrze Variete, „Czarownice z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie, widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera”, a także w spektaklu dla dzieci „Oku-la-la-ry”. Obecnie można ją zobaczyć w musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen. Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej „Olga Szomańska – Kolędowa” zrealizowano nagranie płyty live, której premiera odbyła się w grudniu 2016 roku. Miesiąc wcześniej ukazał się album „w Duetach” (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko).

W 2021 roku miała miejsce premiera płyty wokalistki “Ja lubię”, która odniosła ogromny sukces i została świetnie przyjęta przez słuchaczy jak również przez krytyków muzycznych.

Ostatnio artystkę można usłyszeć w wyjątkowym  projekcie Adama Sztaby realizowanym z całą plejadą polskich gwiazd.  Utwór „Mamy siebie” jest muzycznym wsparciem oraz niezwykłym aktem solidarności z całą Ukrainą.

 

 

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij