Repertuar

9 października 2018

wtorek

godz. 18:30

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Alicja Majewska LIVE w ramach ósmej Gali Festiwalu Babafest!

Zapraszamy Państwa na koncert Alicji Majewskiej & Włodzimierza Korcza z Warsaw Opera Quartet.
Po koncercie rozmowa z naszą artystką Alicją Majewską – moderują: Jacek Łagun & Czesław Kiński oraz rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Babafest dla kobiety aktywnej społecznie.

 

Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki wciąż jest w znakomitej formie,czego dowodem jest jej ostatnia płyta „Wszystko może się stać”.
Muzykę Włodzimierza Korcza wypełniły słowa  Marka Grońskiego, Jacka Cygana, Artura Andrusa i Andrzej Sikorowskiego. Tegoroczną jesień artystka znowu spędza w studiu nagraniowym, gdzie powstaje kolejna płyta tej niezwykłej wokalistki.

 

Podczas ósmej gali olsztyńskiego Festiwalu Babafest artystce towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet w składzie:

Michał Lisiewicz – pierwsze skrzypce
Sławomir Talacha – drugie skrzypce
Elżbieta Porębska – altówka
Marta Małgorzata Ziarko – wiolonczela

 
ALICJA MAJEWSKA – piosenkarka.

2011_03_24_Pani_Alicja_0352 - Kopia

 

Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2.

Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie.
Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.
Wykreowała wiele przebojów solo ale ma w swoim dorobku także niezapomniane duety (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim).
Śpiewa teksty znakomitych autorów-  głównie Wojciecha Młynarskiego.
Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

 

plakat 2018 do filharmonii na stronę

 

Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji BabaFest to koncerty, spotkania i warsztaty. BabaFest łączy w sobie elementy wiedzy, kultury, sztuki i pasji. Dzięki temu jest szansą na zmianę i rozwój –wyprawą w stronę lepszej jakości życia.

 

Festiwal ma cel charytatywny – dochód, podobnie jak w poprzednich edycjach zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

 

Od 4 lat internauci oraz Kapituła wybierają laureatkę konkursu o tytuł „Babafest” dla kobiet aktywnych społecznie. Dotychczas w konkurcie udział wzięły 24  panie.

Tegoroczna- rekordowa edycja konkursu skupia 11 kandydatek z całego województwa.

Festiwal od 2010 roku jest tworzony przez olsztyńskie Stowarzyszenie „Z Uśmiechem” więcej na: www.babafest.pl

* koncert specjalny, materiały nadesłane przez współorganizatora
kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij