Repertuar

8 grudnia 2018

sobota

godz. 18:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Pilot III edycji Arena Festival Film & Music 2019

Piotr Sułkowski – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

Tradycyjnie, na początku grudnia Filharmonia Warmińsko-Mazurska cyklem koncertów z muzyką filmową w programie przypomina melomanom, iż za pół roku zaprosi do Expo Mazury w Ostródzie na festiwal „Arena Festival film&music”.  Koncerty w dniach 7, 8 i 9 grudnia br. roku są „pilotem” III edycji festiwalu, który odbędzie się w czerwcu 2019 roku. „Dobrze dobrane nuty podnoszą scenę filmu o kilka pięter” – twierdził Quentin Tarantino. Historia kina zna wiele arcydzieł filmowych, które nie osiągnęłyby tak olbrzymiej popularności bez ilustrującej ich muzyki. Stąd na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat muzyka zastosowana w filmie szeroko pojawiła się poza salą kinową i jest obecna w radiu, telewizji oraz salach koncertowych, gdzie interpretowana jest przez orkiestry całego świata.
Na program dwóch pierwszych koncertów Pilota III edycji złożą się przeboje kina światowego; trzeci niedzielny będzie propozycją dla miłośników muzyki z filmów dla dzieci.  W piątek (godz. 19.00) i sobotę (godz.18.00) orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego zaprezentuje m.in. wiązanki autorstwa kompozytorskich mistrzów muzyki filmowej. Część „A Tribute To John Williams”zawierać będzie muzykę Williamsa z takich filmów jak: Gwiezdne wojny, Szczęki, Superman, Harry Poter, Indiana Jones, ET (w aranżacji P. Lavendera), a „A Tribute To Henry Mancini” to wiązanka muzycznych przebojów: Baby Elephant Walk, Pink Panter, Days of Wine and Rose czy Peter Gun zaaranżowane przez Calvina Custera. Filmową muzyczną klasykę usłyszymy w części „Salute To The Cimena”. W aranżacji Carla Strommena orkiestra zaprezentuje wiązanki tematów: Hooray for Hollywood, Singin in the Rain, Over the Rainbow, As Time Goes By, A Day in the Life of a Fool ( Manha de Carnaval). W koncertach nie zabraknie arcydzieł muzyki z filmowych przebojów kilku ostatnich dekad.
W atrakcyjnych aranżacjach usłyszymy muzykę m.in. z filmów: Piraci z Karaibów, Titanic, Gladiator, Mamma Mia, Chicago oraz wiązankę z filmów o Jamesie Bondzie.

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij