Repertuar

7 października 2023

sobota

godz. 20:30

sala koncertowa filharmonii

10. WAMA Film Festival w Olsztynie – Gala finałowa

Największe wydarzenie filmowe na Warmii i Mazurach odbędzie się między 3 a 7 października. Na olsztynian czekają projekcje filmowe, warsztaty i spotkania z twórcami. Hasłem jest CIERPLIWOŚĆ. Najpopularniejszą częścią festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych. Zaprezentowanych zostanie siedem pełnometrażowych filmów, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach światowych, i które swoje polskie premiery będą miały przeważnie w przyszłym roku.

Konsekwentnie rośnie też ranga Konkursu Filmów Krótkich i w tym roku w pięciu projekcjach będzie można zobaczyć ich aż dwadzieścia. Wybrane filmy to świeże reakcje na najaktualniejsze problemy dzisiejszego świata.
Dodatkowo m.in.: na otwarcie festiwalu pokaz dokumentu MIAŁEM FARTA w reż. Bogumiła Osińskiego oraz spotkanie z jego bohaterem Jerzym Hoffmanem. Sekcja edukacyjna oferuje warsztaty branżowe (Interfilmlab 7.0), a także coś dla młodzieży ciekawej pracy z i przed kamerą. Uczestnicy przyjadą z Norwegii, Malty, Francji, Ukrainy i Polski. Produkcje warsztatowiczów będzie można obejrzeć na dużym ekranie podczas festiwalu, a potem w mediach społecznościowych WAMA FF.

 

Zwycięzców obu konkursów poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w sobotę 7 października. Zagra Stan Breckenridge.

 

Ambasadorem przedsięwzięcia jest Jerzy Hoffman.

Więcej informacji na: www.wamafestival.pl

FB: www.facebook.com/wamafestival

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wstęp na galę finałową tylko za okazaniem zaproszenia.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij