Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Koncert warsztatów muzycznych „Wakacje z nutkami”- 18.08.2018 r., godz.17.00 sala koncertowa Filharmonii

Dobiegają końca XVI Warsztaty Muzyczne „Wakacje z nutkami” zorganizowane w Ośrodku „Kalwa” w Pasymiu dla muzykujących dzieci i młodzieży. Ponad stu uczestników z całej Polski wzięło udział w zajęciach o specjalnościach: skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet i fortepian. W programie warsztatów były lekcje indywidualne, praca z akompaniamentem, zajęcia w zespołach kameralnych oraz wspólne muzykowanie w orkiestrze pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Organizatorzy „Wakacji z nutkami”: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Olsztynie, Firma Edukacyjna „Amabile”, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Warmińsko-Mazurska Filharmonia zapraszają na Koncert Finałowy. W dniu 18 sierpnia w sobotę, o godz.17.00 w sali koncertowej Filharmonii W-M wystąpią zarówno Uczestnicy warsztatów jak i ich Pedagodzy. Serdecznie zapraszamy !

18 sierpnia c 2018 slajder