Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Koncert Chóru w Barczewie – 29 listopada 2015

W barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej – w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Grunwaldzkiej 15, znakomicie zaadaptowanym na salę koncertową i galerię sztuki z koncertem pt. ”W barwach jesieni” wystąpił Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą prof. Benedykta Błońskiego. Wraz Chórem w koncercie wystąpili: Anna Reszczyńska – fortepian i Jan Staruch – skrzypce. W programie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Koszewski, W. A. Mozart, Cesar Franck, Gabriel Faure, Norbert Blacha, Marek Raczyński, Ralph Manuel, Ernani Aguiar. Koncert w Barczewie nie mógł odbyć się bez wykonania kompozycji urodzonego w tym mieście Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał jego pieśni „Z tej tam strony wody” oraz „Krakowskie wesele”. Prof. Benedykt Błoński miedzy utworami słowem o muzyce sprawił, iż koncert stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wspaniały występ, unikatowa akustyka w zabytkowej przestrzeni oraz żywo reagująca barczewska publiczność (oklaski na stojąco) sprawiły, że koncert Chóru należy uznać za bardzo udaną prezentację artystyczną. Występ Chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej został zrealizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Chor-Barczewo

Chór  w Barczewie