Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Koncert Chóru w Barczewie – 29 listopada 2015

W barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej – w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Grunwaldzkiej 15, znakomicie zaadaptowanym na salę koncertową i galerię sztuki z koncertem pt. ”W barwach jesieni” wystąpił Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą prof. Benedykta Błońskiego. Wraz Chórem w koncercie wystąpili: Anna Reszczyńska – fortepian i Jan Staruch – skrzypce. W programie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Koszewski, W. A. Mozart, Cesar Franck, Gabriel Faure, Norbert Blacha, Marek Raczyński, Ralph Manuel, Ernani Aguiar. Koncert w Barczewie nie mógł odbyć się bez wykonania kompozycji urodzonego w tym mieście Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał jego pieśni „Z tej tam strony wody” oraz „Krakowskie wesele”. Prof. Benedykt Błoński miedzy utworami słowem o muzyce sprawił, iż koncert stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wspaniały występ, unikatowa akustyka w zabytkowej przestrzeni oraz żywo reagująca barczewska publiczność (oklaski na stojąco) sprawiły, że koncert Chóru należy uznać za bardzo udaną prezentację artystyczną. Występ Chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej został zrealizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Chor-Barczewo

Chór  w Barczewie