Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Koncert Chóru w Barczewie – 29 listopada 2015

W barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej – w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Grunwaldzkiej 15, znakomicie zaadaptowanym na salę koncertową i galerię sztuki z koncertem pt. ”W barwach jesieni” wystąpił Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą prof. Benedykta Błońskiego. Wraz Chórem w koncercie wystąpili: Anna Reszczyńska – fortepian i Jan Staruch – skrzypce. W programie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Koszewski, W. A. Mozart, Cesar Franck, Gabriel Faure, Norbert Blacha, Marek Raczyński, Ralph Manuel, Ernani Aguiar. Koncert w Barczewie nie mógł odbyć się bez wykonania kompozycji urodzonego w tym mieście Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał jego pieśni „Z tej tam strony wody” oraz „Krakowskie wesele”. Prof. Benedykt Błoński miedzy utworami słowem o muzyce sprawił, iż koncert stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wspaniały występ, unikatowa akustyka w zabytkowej przestrzeni oraz żywo reagująca barczewska publiczność (oklaski na stojąco) sprawiły, że koncert Chóru należy uznać za bardzo udaną prezentację artystyczną. Występ Chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej został zrealizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Chor-Barczewo

Chór  w Barczewie