Koncert Chóru w Barczewie – 29 listopada 2015

W barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej – w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Grunwaldzkiej 15, znakomicie zaadaptowanym na salę koncertową i galerię sztuki z koncertem pt. ”W barwach jesieni” wystąpił Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą prof. Benedykta Błońskiego. Wraz Chórem w koncercie wystąpili: Anna Reszczyńska – fortepian i Jan Staruch – skrzypce. W programie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Koszewski, W. A. Mozart, Cesar Franck, Gabriel Faure, Norbert Blacha, Marek Raczyński, Ralph Manuel, Ernani Aguiar. Koncert w Barczewie nie mógł odbyć się bez wykonania kompozycji urodzonego w tym mieście Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał jego pieśni „Z tej tam strony wody” oraz „Krakowskie wesele”. Prof. Benedykt Błoński miedzy utworami słowem o muzyce sprawił, iż koncert stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wspaniały występ, unikatowa akustyka w zabytkowej przestrzeni oraz żywo reagująca barczewska publiczność (oklaski na stojąco) sprawiły, że koncert Chóru należy uznać za bardzo udaną prezentację artystyczną. Występ Chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej został zrealizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Chor-Barczewo

Chór  w Barczewie