PKO Bank Polski Mecenasem Filharmonii

Miło nam poinformować, że w sezonie artystycznym 2022/2023 Mecenasem Filharmonii będzie PKO Bank Polski. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w obecności pani Elżbiety Żaworonek – Dyrektor Północno-Wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku, oraz pani Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Olsztynie

Rekrutacja na stanowisko – specjalista reżyserii dźwięku

Komórka organizacyjna: Dział Administracji forma zatrudnienia: umowa o pracę, wymiar czasu pracy: pełny etat (40 godzin tygodniowo), miejsce wykonywanej pracy: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn. Wymagania formalne: wykształcenie wyższe kierunkowe – reżyseria dźwięku, wiedza: techniczna w zakresie nagłośnienia i nagrań dźwięku, ogólna muzyczna, co najmniej 3 letni staż/doświadczenie […]

Kasa biletowa

Informujemy, że 17 czerwca kasa biletowa będzie zamknięta. Możliwy tego dnia jest kontakt telefoniczny oraz e-mailowy tel. 89 527 23 02 e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Koncert Chóru w Barczewie – 29 listopada 2015

W barczewskim Skarbcu Kultury Europejskiej – w dawnym kościele ewangelickim przy ul. Grunwaldzkiej 15, znakomicie zaadaptowanym na salę koncertową i galerię sztuki z koncertem pt. ”W barwach jesieni” wystąpił Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod batutą prof. Benedykta Błońskiego. Wraz Chórem w koncercie wystąpili: Anna Reszczyńska – fortepian i Jan Staruch – skrzypce. W programie koncertu zaprezentowano utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Koszewski, W. A. Mozart, Cesar Franck, Gabriel Faure, Norbert Blacha, Marek Raczyński, Ralph Manuel, Ernani Aguiar. Koncert w Barczewie nie mógł odbyć się bez wykonania kompozycji urodzonego w tym mieście Feliksa Nowowiejskiego. Chór zaśpiewał jego pieśni „Z tej tam strony wody” oraz „Krakowskie wesele”. Prof. Benedykt Błoński miedzy utworami słowem o muzyce sprawił, iż koncert stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wspaniały występ, unikatowa akustyka w zabytkowej przestrzeni oraz żywo reagująca barczewska publiczność (oklaski na stojąco) sprawiły, że koncert Chóru należy uznać za bardzo udaną prezentację artystyczną. Występ Chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej został zrealizowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Chor-Barczewo

Chór  w Barczewie