Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Koncert „Amerykańskie krajobrazy” – fotochoreografia symfoniczna

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2018 r. (piątek), o godz.19.00 na niezwykłe wydarzenie artystyczne, jakim będzie połączenie klasycznego koncertu z projekcją multimedialną, nazwaną „fotochoreografią symfoniczną”.

Ta nowatorska forma artystyczna realizowana jest przez artystów z Westwater Arts, stowarzyszenia, które od powstania w 1973 roku do dnia dzisiejszego przygotowało projekcje multimedialne dla ponad pół miliona melomanów. Już ponad 180 orkiestr symfonicznych na całym świecie ilustrowało swój program koncertowy ich pokazami.
Gość koncertu, artysta multimedialny Nicholas Bardonnay jest dyrektorem artystycznym Westwater Arts i ma na swoim koncie opracowanie fotochoreograficzne ponad 80 koncertów. Projekcje jego autorstwa towarzyszyły koncertom orkiestr w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Singapurze. Wspólnie z Nicholasem Bardonnay’em ten niezwykły koncertowy projekt połączenia muzyki z obrazem przygotował Mariusz Smolij – dyrygent, który poprowadzi filharmoników warmińsko-mazurskich.  Artysta dyrygował ponad 120 orkiestrami w 27 krajach, na czterech kontynentach występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata. Projekt realizowany w Olsztynie artyści zaprezentowali już w Filharmonii Łódzkiej (6.04.), Filharmonii Opolskiej (13.04.), a 27.04. obejrzy go i wysłucha publiczność  w Toruniu.

W programie koncertu zostaną zaprezentowane utwory amerykańskich kompozytorów Leonarda Bernsteina, Ferde Grofé i Arona Coplanda, a także usłyszymy słynne Adagietto z V Symfonii cis-moll Gustava Mahlera. Suita „Wielki Kanion” Grofé ilustrowana będzie zapierającymi dech w piersiach obrazami rzeki, pustyni i siedlisk dzikiej przyrody w majestatycznej scenerii Wielkiego Kanionu. Adagietto Mahlera wysłuchamy wraz z projekcją przedstawiającą zimowe krajobrazy „Olympic National Park” oraz widoki z „lotu ptaka” lasów i wybrzeża Pacyfiku. Suitę z baletu „Rodeo” Coplanda zilustrują zdjęcia z Arizony i Utah zawierające migawki z życia farmerów i kowbojów, takie jak np. pokazujące pełną zabawy i entuzjazmu atmosferę rodeo w małym amerykańskim mieście. W trakcie koncertów używane są projektory multimedialne, a sekwencje obrazów są tworzone „na żywo”.
Podczas koncertu w dniu 20 kwietnia 2018 r. publiczność będzie mogła doświadczyć wrażeń, jakie płyną z artystycznego połączenia muzyki z obrazem. Perfekcyjnie dobrane kompozycje z fotografiami będą z pewnością nowym, interesującym doznaniem dla olsztyńskich publiczności. Gwarantem atrakcyjności i wartości tego oryginalnego przedsięwzięcia są nazwiska twórców, którzy podjęli się artystycznej odpowiedzialność za ten arcyciekawy projekt muzyczny.

Serdecznie zapraszamy!

fot. WestwaterArts.com