Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Koncert Chóru „Cantores Varmienses” z muzyką Feliksa Nowowiejskiego

Stowarzyszenie  Inicjatyw Obywatelskich  w  Barczewie  serdecznie zaprasza  na uroczysty koncert z okazji ROKU FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO, 550 ROCZNICY POWROTU WARMII DO MACIERZY I 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI. Uroczystość odbędzie się w dniu 19 listopada 2016 roku o godz. 18.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie.

W programie koncertu:
FELIKS NOWOWIEJSKI  – TESTAMENT BOLESŁAWA CHROBREGO Kantata op. 48
Wykonawcy:
CHÓR CANTORES VARMIENSES przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
SZYMON RONA- tenor
AGNIESZKA PANASIUK  – fortepian
IRENA TELESZ – recytacje
BENEDYKT BŁOŃSKI dyrygent

Koncert zorganizowany został we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Roku Feliksa Nowowiejskiego oraz przy wsparciu finansowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego i gminy Barczewo. Serdecznie zapraszamy na koncert do Barczewa!

chor-barczewo-19-11-2016