• wakacje 2019 slajder
  • 16 sierpnia 2019 slajder

16.08.2019 | POLSKA ORKIESTRA MŁODZIEŻOWA LYOPOLSKA ORKIESTRA MŁODZIEŻOWA LYO, ADRIÁN VARELA – DYRYGENT, JANUSZ WAWROWSKI – SKRZYPCE | W PROGRAMIE UTWORY STANISŁAWA MONIUSZKI, MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA, PIOTRA CZAJKOWSKIEGO

• wakacje 2019 slajder
  • slajder PLYTA QUO

Przerwa w pracy kasy biletowej Filharmonii

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 11.07. do 9.08.2019 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna.

Arena Festival film&music – specjalne godziny otwarcia kasy

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w związku z Arena Festival film&music w dniach festiwalowych 28-30 czerwca przewidujemy specjalne godziny otwarcia kas zarówno w siedzibie Filharmonii jak i w hali Expo Mazury w Ostródzie.

28, 29 i 30 czerwca – 3. Arena Festival film&music Ostróda ‘2019

3. Arena Festival film&music” odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Partnerem strategicznym […]

„Kameralnie o koncercie” – spotkanie poprowadzi redaktor Jan Popis

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 stycznia 2019 roku ,o godz.18.00 do sali kameralnej (II piętro) na spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”. O koncercie symfonicznym pt.„Tragedia i szczęście” będzie mówił  redaktor Jan Popis  –  wybitny muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki. Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w muzyce fortepianowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki interpretacji dzieł Chopina.

Przez 33 lata, od 1974 pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne.

Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. W 1999 współpracował z Krystianem Zimermanem podczas światowego tournée Polish Festival Orchestra. Współpracował również, jako doradca, z Rafałem Blechaczem. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Bierze udział w sympozjach muzykologicznych. Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Opracowuje hasła do encyklopedii muzycznych. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania.

Otrzymał m.in. nagrodę-medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków dla Krytyka Muzycznego Roku (za recenzje z Konkursu Chopinowskiego), medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego.Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Na Facebooku redaktor Jan Popis napisał: „Czuję się wyróżniony, że będę mógł godzinę przed koncertem omówić ten niezwykle ciekawy program, ilustrując to  znakomitymi nagraniami. Serdecznie zapraszam na godz.18.00 do sali kameralnej”.
– Zapraszamy, wstęp jest wolny!

Kameralnie-o-koncercie-powadzi-Jan-Popis-1024x683

Spotkanie „Kameralnie o koncercie” – red. Jan Popis 2018 r.