Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

„Kameralnie o koncercie” – spotkanie poprowadzi redaktor Jan Popis

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 stycznia 2019 roku ,o godz.18.00 do sali kameralnej (II piętro) na spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”. O koncercie symfonicznym pt.„Tragedia i szczęście” będzie mówił  redaktor Jan Popis  –  wybitny muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki. Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w muzyce fortepianowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki interpretacji dzieł Chopina.

Przez 33 lata, od 1974 pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne.

Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. W 1999 współpracował z Krystianem Zimermanem podczas światowego tournée Polish Festival Orchestra. Współpracował również, jako doradca, z Rafałem Blechaczem. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Bierze udział w sympozjach muzykologicznych. Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Opracowuje hasła do encyklopedii muzycznych. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania.

Otrzymał m.in. nagrodę-medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków dla Krytyka Muzycznego Roku (za recenzje z Konkursu Chopinowskiego), medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego.Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Na Facebooku redaktor Jan Popis napisał: „Czuję się wyróżniony, że będę mógł godzinę przed koncertem omówić ten niezwykle ciekawy program, ilustrując to  znakomitymi nagraniami. Serdecznie zapraszam na godz.18.00 do sali kameralnej”.
– Zapraszamy, wstęp jest wolny!

Kameralnie-o-koncercie-powadzi-Jan-Popis-1024x683

Spotkanie „Kameralnie o koncercie” – red. Jan Popis 2018 r.