PKO Bank Polski Mecenasem Filharmonii

Miło nam poinformować, że w sezonie artystycznym 2022/2023 Mecenasem Filharmonii będzie PKO Bank Polski. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w obecności pani Elżbiety Żaworonek – Dyrektor Północno-Wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku, oraz pani Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Olsztynie

Rekrutacja na stanowisko – specjalista reżyserii dźwięku

Komórka organizacyjna: Dział Administracji forma zatrudnienia: umowa o pracę, wymiar czasu pracy: pełny etat (40 godzin tygodniowo), miejsce wykonywanej pracy: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn. Wymagania formalne: wykształcenie wyższe kierunkowe – reżyseria dźwięku, wiedza: techniczna w zakresie nagłośnienia i nagrań dźwięku, ogólna muzyczna, co najmniej 3 letni staż/doświadczenie […]

Kasa biletowa

Informujemy, że 17 czerwca kasa biletowa będzie zamknięta. Możliwy tego dnia jest kontakt telefoniczny oraz e-mailowy tel. 89 527 23 02 e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

„Kameralnie o koncercie” – spotkanie poprowadzi Jan Popis

Przed piątkowym koncertem, godz.18.00 w sali kameralnej spotkanie „Kameralnie o koncercie” poprowadzi wielce zasłużony na kultury polskiej – muzykolog, krytyk muzyczny, producent Jan Popis. Parę słów naszym Gościu.  Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w muzyce fortepianowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki interpretacji dzieł Chopina.

Od 1974 roku, przez 33 lata pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne. Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania. Otrzymał m.in. medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego. Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.