Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

„Kameralnie o koncercie” – prowadzi redaktor Jan Popis

2 marca 2018r., o godz.18 w sali kameralnej filharmonii (II p.) odbędzie się spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”, które poprowadzi  redaktor Jan Popis. Ten wybitny muzykolog, krytyk muzyczny w wprowadzeniu do koncertu przybliży publiczności  sylwetkę solisty wieczoru (Roberto Trainini – wiolonczela)  oraz  dzieła, które zostaną zaprezentowane tego dnia w filharmonii. (Don Kichot – Poemat symfoniczny w formie wariacji na wiolonczelę, altówkę i orkiestrę op. 35 Richarda Straussa oraz Peer Gynt – Edvarda Griega). Zachęcając Państwa do udziału w spotkaniu– parę zdań o  prelegencie. Jan  Popis przez 33 lata, od 1974 pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne. Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. W 1999 współpracował z Krystianem Zimermanem podczas światowego tournée Polish Festival Orchestra. Współpracował również, jako doradca, z Rafałem Blechaczem. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Bierze udział w sympozjach muzykologicznych. Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Opracowuje hasła do encyklopedii muzycznych. Uczestniczy w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania. Otrzymał m.in. nagrodę-medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków dla Krytyka Muzycznego Roku (za recenzje z Konkursu Chopinowskiego), medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego. Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Warto być, warto posłuchać tak wybitnego popularyzatora muzyki – „Kameralnie o koncercie”
2 marca godz.18.00 sala kameralna filharmonii – prowadzi red. Jan Popis. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Kameralnie o koncercie - prowadzi Jan Popis 12.01.18 fot.Piotr J. Reszczyński

fot. „Kameralnie o koncercie” 12.01.2018r.  Prelekcja – Jan Popis