Spotkanie „Kameralnie o koncercie” – poprowadzi Janusz Ciepliński

23 marca 2018r., o godz.18 w sali kameralnej filharmonii ( II p.) odbędzie się spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”. O programie piątkowego koncertu symfonicznego, dyrygencie Massimiliano Caldi’m i solistce Monice Dondalskiej opowie Janusz Ciepliński – absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki oraz na Wydziału Wykonawstwa Instrumentalnego. W 1998, jeszcze podczas studiów instrumentalnych podjął jako trębacz współpracę z Filharmonią Warmińsko – Mazurską. Przez 15 lat pracował na stanowisku trębacza – solisty oraz ponad dziesięć lat kierował grupą trąbek, Jako solista i kameralista koncertował w Polsce i wielu krajach Europy i w USA.Janusz Ciepliński prowadził koncerty dla dzieci i młodzieży, a następnie został zaproszony do wygłaszania prelekcji poprzedzających koncerty symfoniczne w Filharmonii. W roku 2007 rozpoczął także pracę jako pedagog PSM I i II st. w Olsztynie. Z końcem 2013 roku zakończył karierę muzyka instrumentalisty. Związane to było z rozwojem założonej z jego inicjatywy Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, którą kieruje od początku jej istnienia. Janusz Ciepliński jest bardzo lubianym przez publiczność prelegentem i publicystą muzycznym, a także społecznikiem, animatorem wielu przedsięwzięć muzycznych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie – wprowadzenie do piątkowego koncertu symfonicznego.

afisz B1 18 lutego 2018