Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie „Kameralnie o koncercie”- prowadzi redaktor Jan Popis

Serdecznie zapraszamy w dniu 23 listopada, o godz.18.00 do sali kameralnej (II p.) na spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”. Są dwa powody dla których warto jest pojawić na tym spotkaniu. Pierwszy z nich to pogłębienie wiedzy na temat programu i wykonawców piątkowego koncertu symfonicznego, drugim zaś jest  fakt, że spotkanie poprowadzi  znamienita osobowość  polskiego życia muzycznego – redaktor Jan Popis. Muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki. Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w muzyce fortepianowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki interpretacji dzieł Chopina.

Przez 33 lata, od 1974 pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne.

Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. W 1999 współpracował z Krystianem Zimermanem podczas światowego tournée Polish Festival Orchestra. Współpracował również, jako doradca, z Rafałem Blechaczem. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Bierze udział w sympozjach muzykologicznych. Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Opracowuje hasła do encyklopedii muzycznych. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania.

Otrzymał m.in. nagrodę-medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków dla Krytyka Muzycznego Roku (za recenzje z Konkursu Chopinowskiego), medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego.Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

Serdecznie w imieniu wykonawców koncertu i redaktora Jana Popia zapraszamy Państwa na spotkanie „Kameralnie o koncercie” 23 listopada godz.18.00 – wstęp  wolny!

Drukowanie

Kameralnie o koncercie - powadzi Jan Popis