• 28 czerwca 2019 slajder c
  • 28 czerwca 2019 slajder d
  • 28 czerwca 2019 slajder b
  • 9 lipca 2019 slajder n

9.07.2019 | MUZYCZNA PODRÓŻ DO HISZPANIIQUATUOR EUROPA: CRISTIAN IFRIM – I SKRZYPCE, ANNA RADOMSKA GARDYJAS – SKRZYPCE, JORGE WOJTYSIAK – ALTÓWKA, MAŁGORZATA SĘK – WIOLONCZELA | W PROGRAMIE: GRANADOS, ALBENIZ, SARASATE, TELEMANN, BOCCHERINI, BIZET, CHUECA

28, 29 i 30 czerwca – 3. Arena Festival film&music Ostróda ‘2019

3. Arena Festival film&music” odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Partnerem strategicznym […]

Komiks „Urodziny w operze”

Szanowni Państwo, z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki został stworzony komiks „Urodziny w operze”, dzięki którym można zapoznać się z postaciami z oper kompozytora. Najmłodsi znajdą w nim także kolorowankę. Gorąco zachęcamy przy okazji wizyty w Filharmonii do odbioru egzemplarzy komiksu wyłożonych we foyer.

Relacja Gazety Olsztyńskiej TV z obchodów Święta ulicy Moniuszki

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zamieszczonej przez Gazetę Olsztyńską TV z obchodów święta ulicy Moniuszki połączonego z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora.

Spotkanie „Kameralnie o koncercie”- prowadzi redaktor Jan Popis

Serdecznie zapraszamy w dniu 23 listopada, o godz.18.00 do sali kameralnej (II p.) na spotkanie z cyklu „Kameralnie o koncercie”. Są dwa powody dla których warto jest pojawić na tym spotkaniu. Pierwszy z nich to pogłębienie wiedzy na temat programu i wykonawców piątkowego koncertu symfonicznego, drugim zaś jest  fakt, że spotkanie poprowadzi  znamienita osobowość  polskiego życia muzycznego – redaktor Jan Popis. Muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt CD z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki. Ukończył studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w muzyce fortepianowej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki interpretacji dzieł Chopina.

Przez 33 lata, od 1974 pracował w redakcji muzyki klasycznej Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie programy. Był redaktorem merytorycznym kilkuset nagrań archiwalnych. W roku 1998 z jego inicjatywy powstało w Polskim Radiu wydawnictwo fonograficzne.

Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP dziewięć kolejnych Konkursów Chopinowskich. W 1999 współpracował z Krystianem Zimermanem podczas światowego tournée Polish Festival Orchestra. Współpracował również, jako doradca, z Rafałem Blechaczem. Pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Konkursu Chopinowskiego (2000 – 2005). Bierze udział w sympozjach muzykologicznych. Prowadzi wykłady na uczelniach muzycznych m.in. USA i Kanady. Opracowuje hasła do encyklopedii muzycznych. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku; także Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora artystyczno-programowego firmy MUZA Polskie Nagrania.

Otrzymał m.in. nagrodę-medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków dla Krytyka Muzycznego Roku (za recenzje z Konkursu Chopinowskiego), medal Gloria Artis (dwukrotnie), medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego.Udziela się społecznie, pełniąc funkcje prezesa i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

Serdecznie w imieniu wykonawców koncertu i redaktora Jana Popia zapraszamy Państwa na spotkanie „Kameralnie o koncercie” 23 listopada godz.18.00 – wstęp  wolny!

Drukowanie

Kameralnie o koncercie - powadzi Jan Popis