Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Jubileusz 10-lecia Kwartetu smyczkowego „Avista”

W dniu 10 listopada 2016 r.(czwartek), o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 10-lecia pracy artystycznej Kwartetu smyczkowego Avista. Kwartet powstał w 2006 roku z inicjatywy instrumentalistek związanych z Warmińsko – Mazurską Filharmonią. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy: Olga Kłosowska – I skrzypce, Marta Rusiniak – II skrzypce Katarzyna Lorek – altówka i Ewa Gawrońska – wiolonczela

Podczas dekady istnienia Kwartet smyczkowy Avista stał się rozpoznawalną muzyczną wizytówką regionu Warmii i Mazur. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w kraju i granicą (Szwecja, Niemcy, Belgia, Węgry, Hiszpania, Macedonia, Rosja, Litwa). Na swoim koncie ma również występy z towarzyszeniem orkiestry.

Kwartet był wielokrotnie nagradzany otrzymując za swoją działalność m.in. trzykrotnie stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna, a w 2016 roku uhonorowany został Doroczną Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie Kultury. Członkinie Kwartetu podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych artystów muzyków takich jak: Robert Szreder, Wolfgang Marschner, Paweł Puczek, Henryk Keszkowski, Stefan Popov, Kwartet Camerata, Roman Jabłoński, Tomasz Strahl, Agata Jarecka, Krzysztof Sperski, Krystyna Jurecka, Konstanty Andrzej Kulka.

Oprócz licznych koncertów z muzyką klasyczną Avista ma swoim koncie również występy ze znanymi zespołami i solistami. (m.in. z. „Czerwonym Tulipanem”, Basią Raduszkiewicz, Pawłem Lucewiczem, Miłoszem Wośko, Markiem Bałatą). Artystki brały udział w realizacji wielu projektów artystycznych, a były nimi m.in. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Z ich udziałem zarejestrowano audycje dla Polskiego Radia Olsztyn. Kwartet współtworzył ścieżki dźwiękowe dla Edyty Górniak, Tomasza Kamińskiego, Grzecha Piotrowskiego, Czerwonego Tulipana. Avista wydała dwie płyty CD: Dziesiąta Muza z motywami filmowymi i  Album Zimowy z muzyką świąteczną. W przygotowaniu jest kolejna Ich płyta – z bajkami o Olsztynie.

piękne, utalentowane i grają jak z nut…  o Kwartecie „Avista” powiedział Piotr Bałtroczyk. I właśnie w wykonaniu tak „pięknie utalentowanego” Kwartetu w Ich jubileuszowym koncercie usłyszymy kompozycje: Giacomo Pucciniego –  Chryzantemy (Crisantemi) na kwartet smyczkowy i Dmitrija Szostakowicza VIII Kwartet smyczkowy c-moll op. 110. A w drugiej części koncertu repertuar będzie zdecydowanie „lżejszy”. Obok Pań z Avista na estradzie pojawią się ich przyjaciele: Zespół Czerwony Tulipan oraz znakomity akordeonista Paweł Zagańczyk i kontrabasista Ewald Wawrzyniuk. Usłyszymy m.in. piosenki Olsztyn Kocham, Sarajewo, Pod Biczem Wichru, a także kompozycje Astora Piazzolli i Stinga.

Życząc Kwartetowi smyczkowemu Avista następnych dekad wspaniałej działalności artystycznej serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy.
Bilety w cenie 40 zł normalny 30 zł ulgowy do nabycia w kasie filharmonii pon.-czw. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=339

slajder-10-listopada-2016

fot. Jarosław Paliwko