Informujemy, że w dniu 21 stycznia 2022 kasa biletowa będzie czynna od godz. 12-tej. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

JAZZ W Filharmonii – „Nahorny Trio”

W niedzielę 25 września, o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii wystąpi „Nahorny Trio” w składzie Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja.
Treść koncertów Trio Włodzimierza Nahornego stanowią wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje lidera, które choć utrzymane w kanonie muzyki jazzowej, noszą jednocześnie romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Tym bardziej, że wiele utworów zostało zainspirowanych m.in. Chopina czy Szymanowskiego, która wyjątkowo dobrze komponuje się z jazzową stylistyką. Całości tego wykwintnego, wolnego od pustej ekstrawagancji wieczoru dopełni obecność dwójki znakomitych, doskonale znanych jazzowej publiczności instrumentalistów: kontrabasisty, Mariusza Bogdanowicza oraz perkusisty, Piotra Biskupskiego. To oni towarzyszyć będą na estradzie twórcy „Jej portretu”.
W programie pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu JAZZ w Filharmonii w wykonaniu Nahorny Trio usłyszymy kompozycje lidera zespołu Włodzimierza Nahornego: Nadzieja smutnego serca, Heroes, I’ll remember december, Jews, Kocham O’kee, Treść lata, Czas rozpalić piec, Kurpie (tematy z polskich pieśni ludowych w aranżacji W. Nahornego.) Jako że, artystyczny życiorys Włodzimierza Nahornego, wyjątkowego kompozytora a zarazem jednego z pierwszych w kraju multiinstrumentalistów to niemal cała historia polskiego jazzu, niezapomniane wrażenia są zapewnione? Tym bardziej, iż mimo olbrzymiej popularności, entuzjastycznych recenzji („Chopin jazzu”) Włodzimierz Nahorny pozostaje sobą: ujmującym, ciepłym człowiekiem o wielkiej wrażliwości i skromności.