JAZZ W Filharmonii – „Nahorny Trio”

W niedzielę 25 września, o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii wystąpi „Nahorny Trio” w składzie Włodzimierz Nahorny – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja.
Treść koncertów Trio Włodzimierza Nahornego stanowią wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje lidera, które choć utrzymane w kanonie muzyki jazzowej, noszą jednocześnie romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Tym bardziej, że wiele utworów zostało zainspirowanych m.in. Chopina czy Szymanowskiego, która wyjątkowo dobrze komponuje się z jazzową stylistyką. Całości tego wykwintnego, wolnego od pustej ekstrawagancji wieczoru dopełni obecność dwójki znakomitych, doskonale znanych jazzowej publiczności instrumentalistów: kontrabasisty, Mariusza Bogdanowicza oraz perkusisty, Piotra Biskupskiego. To oni towarzyszyć będą na estradzie twórcy „Jej portretu”.
W programie pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu JAZZ w Filharmonii w wykonaniu Nahorny Trio usłyszymy kompozycje lidera zespołu Włodzimierza Nahornego: Nadzieja smutnego serca, Heroes, I’ll remember december, Jews, Kocham O’kee, Treść lata, Czas rozpalić piec, Kurpie (tematy z polskich pieśni ludowych w aranżacji W. Nahornego.) Jako że, artystyczny życiorys Włodzimierza Nahornego, wyjątkowego kompozytora a zarazem jednego z pierwszych w kraju multiinstrumentalistów to niemal cała historia polskiego jazzu, niezapomniane wrażenia są zapewnione? Tym bardziej, iż mimo olbrzymiej popularności, entuzjastycznych recenzji („Chopin jazzu”) Włodzimierz Nahorny pozostaje sobą: ujmującym, ciepłym człowiekiem o wielkiej wrażliwości i skromności.