Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Inauguracja roku kulturalnego i „Partner 2015”

W piątek 25 września 2015 r. w sali zamku w Ostródzie odbyła się wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2015/2016.
„Dzięki wam, ludziom kultury, nasze życie staje się bogatsze i piękniejsze” – powiedział w swoim wystąpieniu marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Pracownikom kultury wręczono nagrody marszałka, odznaki honorowe oraz wyróżnienia. Nagrodę Humanistyczną im. Wojciecha Kętrzyńskiego odebrał Jego Ekscelencja ks. bp Julian Wojtkowski.
W dowód uznania za wspieranie działań w obszarze kultury Pan Marszałek Gustaw Marek Brzezin przyznał wyróżnienia „Partner 2015”.
Aż cztery wyróżnienia trafiły do instytucji wspierających Filharmonię Warmińsko-Mazurską. Wyróżnienie „Partner 2015” z rąk marszałka odebrali:
– w imieniu Grupy Energa Mecenasa Filharmonii Pan dyrektor Zbigniew Michowski.
– Pan dyrektor Jacek Handke przedstawiciel Sponsora Filharmonii – PKO BP
– Pani dyrektor Ewa Czarnecka reprezentująca Sponsora Filharmonii – Michelin Polska
Wyróżnienie „Partner 2015” dla patrona medialnego Filharmonii – TVP Olsztyn odebrał dyrektor olsztyńskiego oddziału TVP Jarosław Kowalski. Wydarzenie uświetnił występ tria D’Ami artystów naszej Filharmonii w składzie: Agnieszka Panasiuk – fortepian, Michał Marcol – skrzypce, Dominik Jastrzębski – klarnet.

Wszystkim „naszym laureatom” wyróżnienia „Partner 2015” serdecznie gratulujemy.

Partner-2015Wyróżnienie „Partner 2015” odebrali: od prawej Z. Michowski – Energa, J. Handke – PKO BP, E. Czarnecka – Michelin, J. Kowalski -TVP Olsztyn