III Koncert Papieski – Janowi Pawłowi II Śpiewajmy

24 kwietnia 2016 r. godz. 17.30 sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Był dokładnie 27 kwietnia 2014 roku, gdy Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Tego dnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbył się Koncert Papieski. Na scenie pojawiły się znakomite olsztyńskie wokalistki oraz niezwykły chór Collegium Juvenum. Gwiazdą był Mieczysław Szcześniak, który rozkochał w sobie olsztyńską publiczność.

W tym samym czasie w Poznaniu odbywał się inny koncert z okazji kanonizacji. Na scenie stanął Placido Domingo i ona… Justyna Steczkowska.

Dzisiaj przygotowujemy się do drugiej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II i trzeciego Koncertu Papieskiego. I nie ukrywamy, że bardzo cieszy nas fakt, że w tym roku gwiazdą tego wydarzenia będzie Justyna Steczkowska, artystka niezwykła, której obecność jest gwarancją przeżyć na najwyższym poziomie.

Tego wydarzenia nie można przegapić, zarówno ze względu na artystkę, jak i bohatera koncertu, czyli naszego Ojca Świętego. Koncert papieski w ostatnią niedzielę poprzedzającą rocznicę kanonizacji to już olsztyńska tradycja, którą mamy szczęście tworzyć.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.30 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Na początek organizatorzy przygotowali dla Państwa niespodziankę związaną z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Później recital niepowtarzalnej wokalistki, skrzypaczki, kompozytorki i autorki tekstów — Justyny Steczkowskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa — Marek Gustaw Brzezin.