Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

I Edycja ARENA FESTIVAL film&music – sala EXPO Mazury w Ostródzie

Szanowni Państwo

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniach 30 czerwca, 1 i 2 lipca 2017 roku odbędzie się I Edycja ARENA FESTIVAL film&music. Trzy dni święta muzyki filmowej w  odbędą się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko – mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Przeboje muzyki filmowej podzielone tematycznie: Dzień I – „Bajki”, Dzień II – „Seriale” i Dzień III – „Muzyka Świata” zaprezentuje orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Festiwalowa publiczność usłyszy m.in. muzykę z takich filmów jak: Król Lew, Titanic, Love Story, Ojciec Chrzestny, Władca Pierścieni, Forest Gump, Śniadanie u Tiffaniego, Rydwany ognia, Misja, Pan Tadeusz, Vabank, Czas Honoru, Gwiazda Kopernika, Kryminalni.  Twórcami muzyki do w/w filmów są znakomitości kompozytorskie: Hans Zimmer, James Horner, Francis Lai, Nino Rota, Howard Shore, Alan Silvestri, Henry Mancini, Vangelis, Ennio Morricone, Wojciech Kilar oraz Bartosz Chajdecki, Abel Korzeniowski i Maciej Zieliński. W ramach ARENA FESTIVAL film&music odbędą się spotkania z autorami muzyki filmowej.

KONCERTY ARENA FESTIVAL film&music

30 czerwca 2017 r.  Koncert pt. BAJKI   godz.19.00 sala EXPO Mazury OSTRÓDA
1   lipca      2017 r.    Koncert pt. SERIALE    godz.19.00 sala EXPO Mazury
2   lipca      2017 r.    Koncert pt. MUZYKA ŚWIATA   godz.19.00 sala EXPO Mazury

Bilety na koncerty festiwalowe do nabycia w kasie Filharmonii (czynna: pon.-pt. w godz.10-18) oraz poprzez stronę internetową Filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Uwaga! –  Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w tygodniu po 23 maja 2017 r.
Kontakt – kasa filharmonii: tel. 89 527 51 75 lub 76 wew. 134,135 lub bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy ARENA FESTIVAL film&music: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Warmińsko Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie