Nowowiejski w nowym wydaniu. Recenzja płyty „Quo Vadis” – MEAKULTURA

Feliks Nowowiejski został patronem 2016 roku. Wtedy to – dokładnie 18 stycznia – przypadała 70. rocznica jego śmierci. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, a ich ukoronowaniem był Koncert Nadzwyczajny, który miał miejsce 20 listopada 2016 w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zaprezentowano wówczas oratorium Quo Vadis w wykonaniu wybitnych polskich artystów: Aleksandry Kurzak (sopran […]

Super produkcja święta muzyki filmowej powróci za rok – Gazeta Olsztyńska 7.07.2017r.

Było spektakularnie, jak przystało na produkcje filmowe. Były wysokie loty, jak przystało na dzieło warmińsko-mazurskich filharmoników. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku może by tylko lepiej. – Zainteresowanie festiwalem pozwala nam zapewnić o kontynuacji i rozwoju tego wydarzenia mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin, Patron pierwszego festiwalu muzyki filmowej w Ostródzie.

„Gazeta Olsztyńska” o zakończonej I edycji Arena Festiwal Film&Music

Poniedziałkowe wydanie ( 3.07.17) „Gazety Olsztyńskiej” w artykule pod tytułem „SUKCES FESTIWALU W OSTRÓDZIE”  podsumowuje trzy festiwalowe dni:  „Lato na Warmii i Mazurach otworzyła muzyka filmowa. Wczoraj w Ostródzie zakończyła się pierwsza edycja Arena Festival Film&Music. Publiczność dopisała, bo muzyka była bajkowa, filmowa i przebojowa”

I Edycja ARENA FESTIVAL film&music – sala EXPO Mazury w Ostródzie

Szanowni Państwo

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniach 30 czerwca, 1 i 2 lipca 2017 roku odbędzie się I Edycja ARENA FESTIVAL film&music. Trzy dni święta muzyki filmowej w  odbędą się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko – mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Przeboje muzyki filmowej podzielone tematycznie: Dzień I – „Bajki”, Dzień II – „Seriale” i Dzień III – „Muzyka Świata” zaprezentuje orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Festiwalowa publiczność usłyszy m.in. muzykę z takich filmów jak: Król Lew, Titanic, Love Story, Ojciec Chrzestny, Władca Pierścieni, Forest Gump, Śniadanie u Tiffaniego, Rydwany ognia, Misja, Pan Tadeusz, Vabank, Czas Honoru, Gwiazda Kopernika, Kryminalni.  Twórcami muzyki do w/w filmów są znakomitości kompozytorskie: Hans Zimmer, James Horner, Francis Lai, Nino Rota, Howard Shore, Alan Silvestri, Henry Mancini, Vangelis, Ennio Morricone, Wojciech Kilar oraz Bartosz Chajdecki, Abel Korzeniowski i Maciej Zieliński. W ramach ARENA FESTIVAL film&music odbędą się spotkania z autorami muzyki filmowej.

KONCERTY ARENA FESTIVAL film&music

30 czerwca 2017 r.  Koncert pt. BAJKI   godz.19.00 sala EXPO Mazury OSTRÓDA
1   lipca      2017 r.    Koncert pt. SERIALE    godz.19.00 sala EXPO Mazury
2   lipca      2017 r.    Koncert pt. MUZYKA ŚWIATA   godz.19.00 sala EXPO Mazury

Bilety na koncerty festiwalowe do nabycia w kasie Filharmonii (czynna: pon.-pt. w godz.10-18) oraz poprzez stronę internetową Filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Uwaga! –  Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w tygodniu po 23 maja 2017 r.
Kontakt – kasa filharmonii: tel. 89 527 51 75 lub 76 wew. 134,135 lub bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy ARENA FESTIVAL film&music: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i Warmińsko Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie