Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Gość z Meksyku poprowadzi naszą Orkiestrę Symfoniczną

Miguel Salmon Del Real – dyrygent koncertu w dniu 5 .02.2015 pt.”Wieczór meksykański” jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej stanu Michoacán, wybranym na to stanowisko w ogólnonarodowym konkursie w roku 2012. Prowadził wiele orkiestr, zespołów kameralnych i chórów w Meksyku, w Holandii, w Niemczech, we Francji, w Zjednoczonym Królestwie oraz w Rosji, m.in. takie zespoły jak Państwowa Orkiestra w Woroneżu, Filharmonia imienia Janaczka w Ostrawie, l’Orchestre d’Auvergne, Orkiestra i Chór Konserwatorium Paryskiego, The Court Circuit Ensemble, The Ensemble Cosmopolitano, London Steve Reich Ensemble, The Nieuwe Muziek Nederlandse Groep oraz The Ensamble Nuevo de Mexico.
afisz B1 8 stycznia 2016 bbW ciągu minionych dziesięciu lat dokonał prawykonań blisko 150 utworów na orkiestrę oraz na zespoły instrumentalne o różnych składach.
Dwukrotnie był zapraszany na prestiżowe kursy mistrzowskie w zakresie dyrygentury w Akademii Festiwalowej w Lucernie: w roku 2005 z rekomendacji Pierre’a Bouleza, a w 2007 roku – z rekomendacji Petera Eötvösa.
W 2009 roku jako jeden z 24 młodych dyrygentów brał udział w kursach mistrzowskich Bernarda Haitinka at the same city. Uczestniczył także w kursach, które prowadzili tacy mistrzowie jak Ed Spanjaard, Pierre André Valade, Jorma Panula, Zsolt Nagy oraz Párkai István.
Jest jednym z najwszechstronniejszych i najlepiej wykształconych dyrygentów swojego pokolenia, posiadaczem dyplomów w dziedzinie dyrygentury orkiestrowej Konserwatorium w Amsterdamie, w dziedzinie kompozycji w Królewskim Konserwatorium w Hadze, dyrygentury chóralnej i orkiestrowej oraz muzykologii w Instituto Cardenal Miranda oraz Instituto Pontificio di Musica Sacra di Roma, ponadto studiował sonologię i psychoakustykę w Instytucie Sonologii w Hadze, a także języki obce i przedmioty humanistyczne.
W roku 2011 renomowany magazyn meksykański „Proceso” nazwał go „najwszechstronniejszym i najbardziej obiecującym z młodych dyrygentów”, a w 2012 roku – określił mianem „najwybitniejszego dyrygenta muzyki współczesnej.

Serdecznie zapraszamy na koncert!