aktualności

Praca kasy biletowej

Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Koncert symfoniczny – 08.04.2016 r.

MAXIM VENGEROV – W HOŁDZIE HENRYKOWI WIENIAWSKIEMU

Piotr Sułkowski – dyrygent
Maxim Vengerov – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Na olsztyńskiej estradzie filharmonicznej wystąpił światowej sławy wirtuoz, jeden z najwyżej cenionych dzisiaj artystów, obsypany prestiżowymi nagrodami największych firm płytowych.
Urodzony w Nowosybirsku, mieszka w Izraelu, a swoje pierwsze zagraniczne sukcesy – jako dziesięciolatek – odniósł w Polsce, zwyciężając w konkursie skrzypcowym im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie w roku 1984.

fot. Arkadiusz Korczin

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij