aktualności

Kasa biletowa 2 maja zamknięta

Szanowni Państwo. Informujemy, że 2 maja 2022 kasa biletowa będzie zamknięta. Kontakt pod nr tel. 89 527 23 02. Za utrudnienia przepraszamy.

Gala rozdania Fryderyków

W piątek 22 kwietnia 2022 r. jedna z najnowocześniejszych scen muzycznych w Europie ponownie będzie gościć artystów nominowanych do najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategorii muzyki poważnej. W ten wyjątkowy wieczór w Operze na Zamku swoje nagrody odbiorą artyści w jedenastu kategoriach muzyki poważnej, ukazujących różne okresy historyczne i stylistykę wykonania. Do nagrody […]

Polskie Orkiestry solidarne z Ukrainą

Orkiestry mające swe reprezentacje w Zrzeszeniu Filharmonii Polskich podczas koncertów na przełomie marca i kwietnia 2022 roku, w geście solidarności z walczącym narodem ukraińskim, nagrały „Melodię” Myroslava Skoryka. W realizacji wzięło udział 28 orkiestr z całej Polski, w tym orkiestra naszej Filharmonii.  Pomysł włączenia do repertuaru koncertów „Melodii” ukraińskiego kompozytora podchwyciły również liczne europejskie i […]

Koncert symfoniczny – 08.04.2016 r.

MAXIM VENGEROV – W HOŁDZIE HENRYKOWI WIENIAWSKIEMU

Piotr Sułkowski – dyrygent
Maxim Vengerov – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Na olsztyńskiej estradzie filharmonicznej wystąpił światowej sławy wirtuoz, jeden z najwyżej cenionych dzisiaj artystów, obsypany prestiżowymi nagrodami największych firm płytowych.
Urodzony w Nowosybirsku, mieszka w Izraelu, a swoje pierwsze zagraniczne sukcesy – jako dziesięciolatek – odniósł w Polsce, zwyciężając w konkursie skrzypcowym im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie w roku 1984.

fot. Arkadiusz Korczin

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij