• slajder PLYTA QUO
  • 17 maja 2019 slajder

17.05.2019 | KONCERT SYMFONICZNYABZAL MUKHITDINOV (KAZACHSTAN) – DYRYGENT, NATAN DONDALSKI – SKRZYPCE, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | PROGRAM: ABZAL MUKHITDINOV, FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY, PIOTR CZAJKOWSKI

• 24 maja 2019 slajder

24.05.2019 | KONCERT DYPLOMANTÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W OLSZTYNIEMACIEJ ŻÓŁTOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, SOLIŚCI – DYPLOMANCI PSM, JULITTA PAŁYS – PROWADZENIE

• 25 maja 2019 slajder

25.05.2019 | DLA MAMY I TATYSOLIŚCI, ORKIESTRA SMYCZKOWA, ORKIESTRA DĘTA, CHÓR, ZESPOŁY KAMERALNE POWIATOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W DYWITACH, GOŚĆ SPECJALNY – ZUZA JABŁOŃSKA, GOŚCINNIE: KONCERTOWA ORKIESTRA DĘTA PSM II ST. W OLSZTYNIE; GRUPA CELLOFUNY | M.IN. TEMATY Z FILMÓW: SKYFALL, INDIANA JONES, GWIEZDNE WOJNY, MELODIE Z KRESKÓWEK I FILMÓW WALTA DISNEYA

• 30 maja 2019 slajder

30.05.2019 | NAJPIĘKNIEJSZE ARIE I DUETYPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, KATARZYNA TRYLNIK – SOPRAN, MONIKA LEDZION-PORCZYŃSKA – MEZZOSOPRAN, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | W PROGRAMIE M.IN. BIZET, MASCAGNI, SAINT-SAËNS, DELIBES, ROSSINI, PUCCINI, LEHÁR, KÁLMÁN

• 1 czerwca 2019 slajder

1-2.06.2019 | DZIEŃ DZIECKA – ANNA DERESZOWSKA I „NEW ART ENSEMBLE”ANNA DERESZOWSKA – ŚPIEW, PROWADZENIE KONCERTU, ANNA WANDTKE-WYPYCH – SKRZYPCE, MIROSŁAW FELDGEBEL – FORTEPIAN, PIOTR KOPIETZ – AKORDEON, GRZECH PIOTROWSKI – SAKSOFONY, SEBASTIAN WYPYCH – KONTRABAS, KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE | MELODIE Z BAJEK

Komiks „Urodziny w operze”

Szanowni Państwo, z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki został stworzony komiks „Urodziny w operze”, dzięki którym można zapoznać się z postaciami z oper kompozytora. Najmłodsi znajdą w nim także kolorowankę. Gorąco zachęcamy przy okazji wizyty w Filharmonii do odbioru egzemplarzy komiksu wyłożonych we foyer.

Relacja Gazety Olsztyńskiej TV z obchodów Święta ulicy Moniuszki

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zamieszczonej przez Gazetę Olsztyńską TV z obchodów święta ulicy Moniuszki połączonego z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora.

Święto ulicy Moniuszki i zasadzenie dębu Moniuszki przed Filharmonią

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które pojawiły się na łamach naszych patronów medialnych – „Gazety Olsztyńskiej” i „Gazety Wyborczej” w związku z obchodzonym 5 maja 2019 r.  świętem ulicy Moniuszki oraz dwusetną rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki, które odbyły się przed gmachem i we foyer Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

„Gala Inwestycja 25 – lecia” w regionie Warmii i Mazur

Akcja „Inwestycja 25-lecia” w regionie zorganizowana przez „Gazetę Olsztyńska” pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina miała swój finał w dniu 14 października 2015 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii.

Czytelnicy Gazety oddali ponad 40 tysięcy głosów na 83 nominowane inwestycje podzielone na pięć kategorii. W kategorii społecznej odpowiedzialność biznesu zwyciężyła firma Szynaka Meble z Lubawy. Nagrodę wręczył marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Inwestycją przyjazną środowisku zostały Rezydencje Warmińskie w Pluskach. Najlepszą inwestycją z wykorzystaniem środków unijnych okazała się rewitalizacja Ratusza w Morągu.

Nagrodę w kategorii inwestycja w rozwój edukacji i kultury trafiła do Gołdapi za rewitalizację obiektów powojskowych. Nagrodę wręczył Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zagospodarowanie plaży miejskiej w Olsztynie bezapelacyjnie wygrało głosami czytelników „Gazety Olsztyńskiej” w kategorii inwestycja dla rodziny.
Kapituła konkursu „Inwestycja 25-lecia” postanowiła poza głosowaniem czytelników przyznać specjalne nagrody dla trzech inwestycji ważnych dla rozwoju regionu Warmii i Mazur.

Przewodniczący kapituły, prezes spółki „Edytor” Jarosław Tokarczyk wręczył je: Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Portowi lotniczemu Olsztyn-Mazury oraz Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu. W imieniu Filharmonii nagrodę odebrał i podziękował za jej przyznanie z-ca dyrektora Maciej Sternicki.
Nagroda zobowiązuje – odwiedzajcie Państwo naszą Filharmonię! Zapraszamy!

25-lecie 3

Dyrektor Maciej Sternicki dziękuje za przyznaną Filharmonii nagrodę

25-lecie 2

Laureaci konkursu Gazety Olsztyńskiej „Inwestycja 25- lecia”