Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

„Gala Inwestycja 25 – lecia” w regionie Warmii i Mazur

Akcja „Inwestycja 25-lecia” w regionie zorganizowana przez „Gazetę Olsztyńska” pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina miała swój finał w dniu 14 października 2015 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii.

Czytelnicy Gazety oddali ponad 40 tysięcy głosów na 83 nominowane inwestycje podzielone na pięć kategorii. W kategorii społecznej odpowiedzialność biznesu zwyciężyła firma Szynaka Meble z Lubawy. Nagrodę wręczył marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Inwestycją przyjazną środowisku zostały Rezydencje Warmińskie w Pluskach. Najlepszą inwestycją z wykorzystaniem środków unijnych okazała się rewitalizacja Ratusza w Morągu.

Nagrodę w kategorii inwestycja w rozwój edukacji i kultury trafiła do Gołdapi za rewitalizację obiektów powojskowych. Nagrodę wręczył Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zagospodarowanie plaży miejskiej w Olsztynie bezapelacyjnie wygrało głosami czytelników „Gazety Olsztyńskiej” w kategorii inwestycja dla rodziny.
Kapituła konkursu „Inwestycja 25-lecia” postanowiła poza głosowaniem czytelników przyznać specjalne nagrody dla trzech inwestycji ważnych dla rozwoju regionu Warmii i Mazur.

Przewodniczący kapituły, prezes spółki „Edytor” Jarosław Tokarczyk wręczył je: Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Portowi lotniczemu Olsztyn-Mazury oraz Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu. W imieniu Filharmonii nagrodę odebrał i podziękował za jej przyznanie z-ca dyrektora Maciej Sternicki.
Nagroda zobowiązuje – odwiedzajcie Państwo naszą Filharmonię! Zapraszamy!

25-lecie 3

Dyrektor Maciej Sternicki dziękuje za przyznaną Filharmonii nagrodę

25-lecie 2

Laureaci konkursu Gazety Olsztyńskiej „Inwestycja 25- lecia”