Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Filmowe zaproszenie na „Balet o kawie” – 27, 28 kwietnia 2017r. , godz.19.00 sala koncertowa Filharmonii

„Balet o kawie”  to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza.  Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. To  pełne humoru przedstawienie  nawiązujące w warstwie fabularnej do „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha zostanie zaprezentowane w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w dniach 27 i 28 kwietnia br. Tancerze wystąpią w  kostiumach przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Obok tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza w roli  Ziarenek kawy wystąpią  dzieci z olsztyńskiej Pracowni Tańca „Pryzmat”. A wszystkiemu co będzie się działo na scenie  towarzyszy muzyka Johanna Sebastiana Bacha. Serdecznie zapraszamy!
PS Bilety w cenie 60 zł normalny  i 45 zł ulgowy jeszcze ( stan na 20.04.) do nabycia w kasie i poprzez stronę internetową Filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/