Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Filmowe zaproszenie na „Balet o kawie” – 27, 28 kwietnia 2017r. , godz.19.00 sala koncertowa Filharmonii

„Balet o kawie”  to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza.  Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. To  pełne humoru przedstawienie  nawiązujące w warstwie fabularnej do „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha zostanie zaprezentowane w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w dniach 27 i 28 kwietnia br. Tancerze wystąpią w  kostiumach przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Obok tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza w roli  Ziarenek kawy wystąpią  dzieci z olsztyńskiej Pracowni Tańca „Pryzmat”. A wszystkiemu co będzie się działo na scenie  towarzyszy muzyka Johanna Sebastiana Bacha. Serdecznie zapraszamy!
PS Bilety w cenie 60 zł normalny  i 45 zł ulgowy jeszcze ( stan na 20.04.) do nabycia w kasie i poprzez stronę internetową Filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/