Informujemy, że w dniu 21 stycznia 2022 kasa biletowa będzie czynna od godz. 12-tej. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Filharmonia Warmińsko-Mazurska miejscem przyjaznym seniorom

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego  znalazła się wśród 32 instytucji i firm, którym przyznany został tytuł –  „Miejsce Przyjazne Seniorom w Olsztynie”

Zakończyła się pierwsza edycja akcji, która miała pomóc seniorom zebrać informacje o miejscach, które oferują im specjalne przywileje.
Seniorzy nie mają zbyt zasobnego portfela – podkreśla Regina Stachurska z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Olsztynie –  i dlatego potrzebowali zbiorczej informacji o miejscach, do których warto się wybrać by zaoszczędzić parę groszy.

Z inicjatywą stworzenia takiej listy wyszła Rada Olsztyńskich Seniorów. Ale ich działania polegały nie tylko na zebraniu w jednym miejscu wszystkich firm, oni musieli wiele z nich namówić do działania.

Zwracaliśmy się do różnych firm prosząc by zaoferowały specjalne przywileje dla osób starszych – opisuje  Lucjan Jędrychowski z Rady Olsztyńskich Seniorów – chcieliśmy by oferta była przede wszystkim różnorodna, teraz czekamy na kolejnych partnerów.
Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna zwieńczeniem akcji będzie gala finałowa podczas której laureaci otrzymają certyfikaty  „Miejsce Przyjazne Seniorom”,  a  kolejna edycja akcji organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UM  odbędzie się na początku przyszłego roku.