• slajder PLYTA QUO
  • 28wrzesnia 2018 slajder

28.09.2018 MISTRZOWSKIE RECITALE FORTEPIANOWEIVO KAHÁNEK (CZECHY) – FORTEPIAN | W PROGRAMIE: BEETHOVEN, JANÁČEK, CHOPIN

• 7 pazdziernika 2018 slajder

07.10.2018 KONCERT RODZINNY Z WIOLONCZELĄ JESIEŃ NIE STRASZNA – KLASYCZNIE I FILMOWO | CELLOFUNY, PAWEŁ PANASIUK – DYRYGENT

• 12 pazdziernika 2018 slajder

12.10.2018 BACH, VIVALDIFILHARMONIA – KAMERALNIE | PIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA KAMERALNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

• 20 pazdziernika 2018 slajder

20.10.2018 MISTRZOWSKIE RECITALE ORGANOWEMARTIN STACEY (WIELKA BRYTANIA) – ORGANY | BACH, NOWOWIEJSKI, STACEY

Inauguracja cyklu Mistrzowskie Recitale Fortepianowe w 73. Sezonie artystycznym Filharmonii

Podbijający serca melomanów na całym świecie czeski pianista Ivo Kahánek zainauguruje w piątek 28 września 2018 r., o godz. 19.00 cykl Mistrzowskie Recitale Fortepianowe. Oprócz arcydzieł muzyki fortepianowej  Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena znakomity artysta zaprezentuje kompozycję ”We mgle” czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.  Utworem fortepianowym  Janáčka  pt. Na zarośniętej ścieżce  cz. II w wykonaniu […]

Gazeta Olsztyńska informuje o inauguracji 73.Sezonu artystycznego w Filharmonii

Dzisiejsza Gazeta Olsztyńska (12.09.) informuje o trzech znaczących wydarzeniach artystycznych inaugurujących 73. sezon artystyczny orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Przypomnijmy, że Gazeta Olsztyńska jest patronem medialnym Filharmonii w sezonie 2018/2019.

Trzy koncerty otwierają 73. Sezon Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej – materiał filmowy

Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Piotr Sułkowski na kanale You Tube  Gazety Olsztyńskiej  zaprasza na koncerty w dniach 14,15 i 16 września otwierające 73. Sezon artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Festiwal muzyki filmowej w Ostródzie – nowe wydarzenie artystyczne w regionie!

Love story nad jeziorem – gwarantowana! Wystarczy zagrać Vabank i wybrać się do Ostródy nad Jeziorem Drwęckim na ARENA FESTIVAL film & music. Pierwsza edycja festiwalu muzyki filmowej potrwa trzy dni: od 30 czerwca do 2 lipca 2017 roku
– Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie tu, w Ostródzie a potem spędzić nad jeziorami – rekomenduje Piotr Sułkowski, pomysłodawca festiwalu, dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sułkowski, rodowity Krakus, zachwycony urodą Warmii i Mazur, łącząc pasje proponuje wydarzenie muzyczne na najwyższym poziomie w wyjątkowej scenerii. Ten ceniony dyrygent od lat zajmuje się muzyką filmową, biorąc udział w licznych koncertach jej poświęconych oraz w nagraniach ścieżek dźwiękowych. W świat X muzy zabierze publiczność znakomita orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
W festiwalowe wieczory (wszystkie koncerty od godziny 19.00) odbędą się trzy koncerty galowe podzielone tematycznie.
Piątek, 30 czerwca: BAJKI
Przypomniana zostanie muzyka z najsłynniejszych bajek i filmów animowanych. Będzie m.in. film Gwiazda Kopernika z muzyką Abla Korzeniowskiego. Jego utwory były wykonywane podczas najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi. Ponadto zaprezentowane zostaną utwory z tak znanych animacji jak: Król Lew, Bolek i Lolek czy Reksio.
Sobota, 1 lipca: SERIALE
Drugi wieczór będzie należał do seriali. W programie kompozycje Macieja Zielińskiego z serialu Kryminalni czy filmu Tylko mnie kochaj oraz filmowe przeboje Henryka Kuźniaka. Uznani kompozytorzy będą także gośćmi festiwalu.
Maciej Zieliński jest kompozytorem muzyki filmowej (m.in. Nigdy w życiu, Świąteczna przygoda, Gry uliczne), teatralnej (Zatrute pióro, Warszawianka…), piosenek i ilustracji do produkcji telewizyjnych (Ulica sezamkowa, Idź na całość, Plaster miodu). Jego piosenka Kto wie? w wykonaniu zespołu De Su przez dwa lata z rzędu gościła na pierwszych miejscach list przebojów, stając się jedną z najczęściej emitowanych piosenek świątecznych w Polsce. Henryk Kuźniak jest twórcą muzyki filmowej i telewizyjnej, autorem muzyki m.in. do przebojów kinowych Vabank oraz Vabank II, czyli riposta – filmów  Juliusza Machulskiego.

Niedziela, 2 lipca: Filmy
Wieczór finałowy ARENA FESTIVAL film & music. Obszerna i widowiskowa prezentacja arcydzieł muzyki filmowej. Program obejmuje kilkadziesiąt lat twórczości najznakomitszych kompozytorów gatunku, takich jak Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, oraz polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic czy Forrest Gump. Muzykę uzupełnią prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów. Program koncertu ułożony został tak, aby opowiedzieć piękną historię muzyki filmowej – od jej musicalowych, złotych lat aż po nowatorskie, współczesne pomysły muzyczne, łączące brzmienie orkiestry z elektroniką i jazzem.

Magnes nad jeziorami
ARENA FESTIVAL film & music powstaje w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie odbiorców muzyką filmową. Jest także formą zaproszenia do odbioru artystycznego dzieła w harmonii ze środowiskiem. Miejsce festiwalu – Ostróda to perełka turystyczna położona nad jeziorami i unikatowym na skalę światową Kanałem Ostródzko-Elbląskim.Pierwsza edycja festiwalu rozegra się w halach wystawowych EXPO Mazury (partner strategiczny). Łatwo tu trafić, bo obiekt znajduje się przy obwodnicy Ostródy (S7 na trasie Warszawa-Gdańsk).Patronat nad ARENA FESTIVAL film & music objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Współorganizatorem festiwalu – od strony producenckiej – jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Bilety do kupienia w kasach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz na www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl