Wernisaż wystawy w Filharmonii

16-go września 2022 o godz. 18.00 odbędzie się we foyer Filharmonii wernisaż wystawy „KOBIECE SPOJRZENIA” Na Muzykę Klasyczną. To druga edycja, niezwykle interesującej i emocjonalnej wystawy, która po raz pierwszy odbyła się w 2020 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wystawa „Kobiece Spojrzenia”, czyli na co patrzy współczesna kobieta i jak widzi otaczający […]

Ankieta satysfakcji Publiczności

Droga Publiczności! Szykując nowy sezon artystyczny, chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze potrzeby i sugestie. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ankietę – zapraszamy do wypełniania i przekazywania opinii! https://forms.gle/wSzFckcwJ92VEgWS6

Festiwal muzyki filmowej w Ostródzie – nowe wydarzenie artystyczne w regionie!

Love story nad jeziorem – gwarantowana! Wystarczy zagrać Vabank i wybrać się do Ostródy nad Jeziorem Drwęckim na ARENA FESTIVAL film & music. Pierwsza edycja festiwalu muzyki filmowej potrwa trzy dni: od 30 czerwca do 2 lipca 2017 roku
– Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie tu, w Ostródzie a potem spędzić nad jeziorami – rekomenduje Piotr Sułkowski, pomysłodawca festiwalu, dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Sułkowski, rodowity Krakus, zachwycony urodą Warmii i Mazur, łącząc pasje proponuje wydarzenie muzyczne na najwyższym poziomie w wyjątkowej scenerii. Ten ceniony dyrygent od lat zajmuje się muzyką filmową, biorąc udział w licznych koncertach jej poświęconych oraz w nagraniach ścieżek dźwiękowych. W świat X muzy zabierze publiczność znakomita orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
W festiwalowe wieczory (wszystkie koncerty od godziny 19.00) odbędą się trzy koncerty galowe podzielone tematycznie.
Piątek, 30 czerwca: BAJKI
Przypomniana zostanie muzyka z najsłynniejszych bajek i filmów animowanych. Będzie m.in. film Gwiazda Kopernika z muzyką Abla Korzeniowskiego. Jego utwory były wykonywane podczas najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi. Ponadto zaprezentowane zostaną utwory z tak znanych animacji jak: Król Lew, Bolek i Lolek czy Reksio.
Sobota, 1 lipca: SERIALE
Drugi wieczór będzie należał do seriali. W programie kompozycje Macieja Zielińskiego z serialu Kryminalni czy filmu Tylko mnie kochaj oraz filmowe przeboje Henryka Kuźniaka. Uznani kompozytorzy będą także gośćmi festiwalu.
Maciej Zieliński jest kompozytorem muzyki filmowej (m.in. Nigdy w życiu, Świąteczna przygoda, Gry uliczne), teatralnej (Zatrute pióro, Warszawianka…), piosenek i ilustracji do produkcji telewizyjnych (Ulica sezamkowa, Idź na całość, Plaster miodu). Jego piosenka Kto wie? w wykonaniu zespołu De Su przez dwa lata z rzędu gościła na pierwszych miejscach list przebojów, stając się jedną z najczęściej emitowanych piosenek świątecznych w Polsce. Henryk Kuźniak jest twórcą muzyki filmowej i telewizyjnej, autorem muzyki m.in. do przebojów kinowych Vabank oraz Vabank II, czyli riposta – filmów  Juliusza Machulskiego.

Niedziela, 2 lipca: Filmy
Wieczór finałowy ARENA FESTIVAL film & music. Obszerna i widowiskowa prezentacja arcydzieł muzyki filmowej. Program obejmuje kilkadziesiąt lat twórczości najznakomitszych kompozytorów gatunku, takich jak Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, oraz polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic czy Forrest Gump. Muzykę uzupełnią prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów. Program koncertu ułożony został tak, aby opowiedzieć piękną historię muzyki filmowej – od jej musicalowych, złotych lat aż po nowatorskie, współczesne pomysły muzyczne, łączące brzmienie orkiestry z elektroniką i jazzem.

Magnes nad jeziorami
ARENA FESTIVAL film & music powstaje w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie odbiorców muzyką filmową. Jest także formą zaproszenia do odbioru artystycznego dzieła w harmonii ze środowiskiem. Miejsce festiwalu – Ostróda to perełka turystyczna położona nad jeziorami i unikatowym na skalę światową Kanałem Ostródzko-Elbląskim.Pierwsza edycja festiwalu rozegra się w halach wystawowych EXPO Mazury (partner strategiczny). Łatwo tu trafić, bo obiekt znajduje się przy obwodnicy Ostródy (S7 na trasie Warszawa-Gdańsk).Patronat nad ARENA FESTIVAL film & music objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Współorganizatorem festiwalu – od strony producenckiej – jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Bilety do kupienia w kasach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz na www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl