aktualności

Zajęcia chóru dziecięcego

Próby Chóru dziecięcego będą odbywać się w sali kameralnej (II p.)Grupa młodsza godz. 16.30-17.15; Grupa starsza godz. 17.30-19.00 Najbliższe terminy prób:listopad 20236.11 | 13.11 | 20.11 | 27.11grudzień 20234.12 | 11.12 | 18.12styczeń 20248.01 | 15.01 Opłata miesięczna (za jeden miesiąc) wynosi 150 zł za jedno dziecko.Nr konta: 38 1020 3541 0000 5102 0262 3783 […]

Przesłuchania – II skrzypce

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy iż Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza konkurs na stanowisko muzyka orkiestrowego tutti – SKRZYPCE II. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Stosowne podanie wraz z życiorysem artystycznym oraz klauzulą RODO należy złożyć do dnia 1 grudnia 2023 r. na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl bądź pocztą tradycyjną na adres Warmińsko-Mazurskiej […]

Alexandr Iradyan – pierwszym dyrygentem gościnnym Filharmonii W-M

Z dniem 1 października do końca 78. sezonu artystycznego stanowisko pierwszego dyrygenta gościnnego Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii objął znany już olsztyńskiej publiczności Alexandr Iradyan, pochodzący z Armenii dyrygent, kompozytor i pianista. Występował w ponad piętnastu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Belgii, Niemczech, na Białorusi, w Uzbekistanie, Gruzji, Stanach Zjednoczonych. Karierę rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy wraz z Narodową Orkiestrą Filharmonii Armeńskiej […]

Festiwal muzyki filmowej – Arena Festival film & music 2018

Arena Festival film & music to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Jego pierwsza edycja w 2017 roku spotkała się ze znakomitym odbiorem publiczności. Trzech koncertów festiwalowych wysłuchało ponad 3, 5 tysiąca miłośników muzyki filmowej. Festiwal odbędzie się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca 2018 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

Głównym patronem honorowym II edycji Arena Festival film & music jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronami honorowymi są:, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski,  burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz oraz wójt Ostródy Bogusław Fijas.

Organizatorami Festiwalu są dwie instytucje kultury województwa: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.(CEiIK). Założeniem pomysłodawcy festiwalu muzyki filmowej w osobie Piotra Sułkowskiego, dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii było, by festiwal stał się muzyczną wizytówką północno-wschodniej Polski, będąc zarazem „wakacyjnym preludium” dla turystów odwiedzających w tym czasie Warmię i Mazury.

Festiwalowe miasto, Ostróda nazywane Perłą Mazur oferuje bogactwo miejsc nieskażonej natury i relaksu idealnych do znalezienia wypoczynku i wyciszenia od wielkomiejskiego zgiełku. Tu rozpoczyna się trasa unikatowego w skali światowej Kanału Ostródzko-Elbląskiego. Atrakcyjne położenie przy trasie S7 Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury partnera strategicznego festiwalu, gwarantuje dobry dojazd na festiwalowe koncerty z kierunków Warszawy, Gdańska i Olsztyna.

Festiwal powstaje przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym promując twórczość wspieraną przez Fundusz. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Piotr Sułkowski – dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Dyrektorem organizacyjnym jest Jarosław Kowalski – zastępca dyrektora CEiIK.

      Kto, jak i kiedy – festiwalowe informacje

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: Agnieszka Holland- wybitna reżyserka i scenarzystka filmowa, Michał Lorenc – wybitny kompozytor, Jerzy Satanowski- kompozytor, aranżer, reżyser spektakli muzycznych, Antoni Komasa-Łazarkiewicz – kompozytor, producent muzyki filmowej. Festiwalowe koncerty poprowadzi Magda Miśka-Jackowska – dziennikarka RFM FM – jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Jako konferansjer związana również z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie i innymi prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi.

W trzech festiwalowych koncertach wystąpi 80 osobowa orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Dyrektor Piotr Sułkowski, na co dzień dyrektor naczelny i artystyczny olsztyńskiej filharmonii sprawuje funkcję dyrektora artystycznego festiwalu.

29 czerwca (piątek), godz.19.00
Koncert inaugurujący festiwal pt. Filmowe piosenki – sala Expo Mazury w Ostródzie

Starsi Panowie zapewniali, że „piosenka jest dobra na wszystko”… i mieli rację! Piosenka jest również świetna dla kina. Pod warunkiem oczywiście, że się ją dobrze napisze. Tylko takie doskonałe filmowe piosenki zaprezentujemy Państwu w pierwszym dniu II edycji festiwalu.

Na program inauguracyjnego koncertu złożą się przeboje dużego ekranu, zarówno z filmów animowanych, jak i fabularnych. Nie wyłączając musicali i ich filmowych adaptacji oraz najnowszych muzycznych produkcji, które zachwyciły krytyków i widzów. Usłyszą Państwo zatem i oscarowe La La Land, i kultowe już The Blues Brothers czy Chicago. Ale żeby przedstawić pełen obraz filmowej piosenki, przygotowaliśmy również polskie niespodzianki oraz utwory, których kariera okazała się znacznie większa niż rola w filmie – When A Man Loves A Woman, Singing In The Rain czy Moon River. Tę ostatnią piosenkę podobno Henry Mancini napisał w zaledwie 30 minut. Chciał, aby mogła zaśpiewać ją prosta dziewczyna z gitarą.

W Ostródzie zaśpiewają jedne z najpiękniejszych głosów polskiej estrady i musicalu. Ewa Prus, aktorka i wokalistka, zaczynała muzyczną przygodę w Białostockim Studiu Piosenki, by później występować z sukcesami na znanych scenach muzycznych w całym kraju, grać w filmach i pojawiać się na estradzie nie tylko z repertuarem musicalowym i filmowym, ale także z piosenką literacką. Ceniona za niezwykłą muzykalność. Jan Traczyk jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów. Zagrał główne role w tak znanych musicalach jak Piloci, Metro czy Notre Dame de Paris.


30 czerwca (sobota), godz.18.00
Koncert pt. Przeboje kina familijnego – sala Expo Mazury w Ostródzie

Hans Zimmer, jedna z największych współcześnie gwiazd muzyki filmowej, zwierzył się, że gdy usłyszał, jak jego własna córka ćwiczy na skrzypcach temat z Piratów z Karaibów, uznał to za nagrodę cenniejszą niż wszystkie Oscary świata. Sposób, w jaki najmłodsi odbierają kino i jego muzykę, jest niezwykle szczery, a przez to fascynujący. Młodego widza trudno oszukać, a kiedy da mu się rozrywkę najwyższej jakości, zapamięta ją na całe życie.

Z tej wiedzy i własnych doświadczeń czerpiemy, przygotowując drugi festiwalowy koncert, którego przewodnim motywem będzie kino familijne, tworzone z myślą o rodzinach. Tu wiek nie jest ważny. Liczy się znakomita muzyka, wspaniałe przygody i bohaterowie, których uwielbiamy. Pojawią się zatem – i to nie tylko w wyobraźni, ale także na ekranie – Elsa i Anna z Krainy lodu, cała piracka załoga z Karaibów, Harry Potter, nasi ulubieńcy z filmowej sagi Władca pierścieni, a także Bella i Bestia. Muzyka przeniesie widzów także do Narni, bajkowej krainy, która narodziła się w literaturze, ale którą tak wspaniale zinterpretowało kino.

Kompozytorzy muzyki filmowej przyznają, że dzięki swojej pracy właściwie nie muszą nigdy dorastać, a każdy film jest nową przygodą. Wszystkie te emocje postaramy się przekazać ze sceny publiczności, która – jak wierzymy – będzie mieć od 1 do 100 lat!


1 lipca ( niedziela), godz.19.00
Koncert finałowy festiwalu pt. Światowa muzyka filmowa – sala Expo Mazury w Ostródzie

„Dobrze dobrane nuty podnoszą scenę o kilka pięter” – uważa Quentin Tarantino. Historia kina pełna jest wielkich arcydzieł, które byłyby niczym bez ścieżki dźwiękowej. Jednak na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat muzyka wyszła poza salę kinową, z powodzeniem grana jest w radiu, interpretowana przez najlepsze orkiestry świata i staje się codziennym towarzyszem dla jej miłośników.

Prezentując Państwu program finałowego koncertu festiwalowego, chcieliśmy skierować światła właśnie w stronę wielkich arcydzieł gatunku. Takim arcydziełem jest wielka, filmowa partytura do kolejnych części Władcy pierścieni autorstwa zdobywcy Oscarów Howarda Shore’a. Ale także inne fantastyczne i uwielbiane przez publiczność tytuły, jak Gladiator czy Titanic, na zawsze zapisały się w historii kina właśnie dzięki muzyce. Specjalne miejsce przygotowaliśmy w programie tego wydarzenia dla polskich arcydzieł, w tym twórczości Wojciecha Kilara, tak cenionego przez najwybitniejszych polskich reżyserów, z Andrzejem Wajdą na czele. Nie zabraknie najnowszej polskiej muzyki filmowej! Cicha noc, która kręcona była na Mazurach i która zdobyła wiele nagród w ostatnich miesiącach, ujmuje skromną, ale efektowną muzyką autorstwa Wacława Zimpla. Piękną, pełną przestrzeni ścieżkę dźwiękową napisał dla Agnieszki Holland Antoni Komasa-Łazarkiewicz. To dzięki niej zachwycający zjawiskowymi zdjęciami Pokot jest ucztą nie tylko dla oczu, ale i dla uszu.

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi:

29 czerwca ( piątek) 2018 r.

godz. 9.30 – 20.00 – Miejsce: Sala pod sceną w  amfiteatrze  OstródaJak stworzyć reklamówkę trasy koncertowej?  Warsztaty Canon Polska z wykorzystaniem rozwiązań filmowych tej firmy. Prowadzenie: Robert Woźniak, Filip Kovćin

godz. 10.00 – 18.00 Miejsce: Expo Mazury – hala nr 4 – Targi towarzyszące Arena Festival  film & music

godz. 10.00 – 19.00 Miejsce: Promenada OstródaJak być influencerem? Kim jest youtuber? – Projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego Cinebus Sławomira Idziaka. Prowadzenie: Daniel Rusin

30 czerwca (sobota) 2018 r.

godz. 10.00 – 18.00 Miejsce: Sala Expo Mazury – Targi towarzyszące Arena Festival film & music

godz.12.00 – 18.00 Miejsce: sala Expo Mazury  hala nr 4 – Rodzinny Piknik Festiwalowy z „Indykpolem” i „Warmiolandią”

godz. 10.00 – 19.00 Miejsce: Promenada Ostróda  Jak być influencerem? Kim jest youtuber? – projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego „Cinebus” – Sławomira Idziaka. Prowadzenie: Daniel Rusin

1 lipca (niedziela) 2018 r.

godz. 10.00 – 18.00 Miejsce: Sala Expo Mazury; hala nr 4  – Targi towarzyszące Arena Festival film & music

godz. 10.00 – 19.00 Miejsce: Promenada Ostróda Jak być influencerem? Kim jest youtuber? – Projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego „Cinebus” – Sławomira Idziaka Prowadzenie: Daniel Rusin

godz. 15.00 Miejsce: sala pod sceną w  Amfiteatrze Ostróda – Spotkanie autorskie z Antonim Komasą-Łazarkiewiczem

godz. 16.30 Miejsce: sala pod sceną w Amfiteatrze Ostróda – Spotkanie autorskie z Jerzym Satanowskim
Bilety na festiwalowe koncerty są do nabycia poprze strony internetowe www.arenafestival.pl oraz bilety@ilharmonia.olsztyn.pl oraz w kasie filharmonii wt.-pt. w godz.10-18. Bilety w dniach festiwalu będą dostępne w kasie w Expo Mazury w hali nr. 4 od godz. 12.00 Serdecznie zapraszamy!

plakat d1

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij