PKO Bank Polski Mecenasem Filharmonii

Miło nam poinformować, że w sezonie artystycznym 2022/2023 Mecenasem Filharmonii będzie PKO Bank Polski. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w obecności pani Elżbiety Żaworonek – Dyrektor Północno-Wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku, oraz pani Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Olsztynie

Rekrutacja na stanowisko – specjalista reżyserii dźwięku

Komórka organizacyjna: Dział Administracji forma zatrudnienia: umowa o pracę, wymiar czasu pracy: pełny etat (40 godzin tygodniowo), miejsce wykonywanej pracy: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn. Wymagania formalne: wykształcenie wyższe kierunkowe – reżyseria dźwięku, wiedza: techniczna w zakresie nagłośnienia i nagrań dźwięku, ogólna muzyczna, co najmniej 3 letni staż/doświadczenie […]

Kasa biletowa

Informujemy, że 17 czerwca kasa biletowa będzie zamknięta. Możliwy tego dnia jest kontakt telefoniczny oraz e-mailowy tel. 89 527 23 02 e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Dyrektor Piotr Sułkowski zaprasza do dwóch Filharmonii

W materiale filmowym dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Piotr Sułkowski zaprasza na koncerty filharmoników warmińsko-mazurskich w Olsztynie i Warszawie. W dniu 7 kwietnia artyści muzycy wystąpią w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, a 9-tego w Filharmonii Narodowej.  Zamieszczamy również wybrane fragmenty z CV artystycznego solistów koncertów.

Patrycja Piekutowska jest wybitną skrzypaczką, która w tym roku obchodzi 20-lecie kariery artystycznej. Zagrała blisko 900 koncertów w 36 krajach świata. Występowała w tak prestiżowych salach jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, National Center for the Performing Arts w Pekinie, Tianjin Grand Theater, a także m.in. w filharmoniach w Santiago de Chile, Montevideo, Pekinie, Hamburgu, Kijowie, Belgradzie i innych. Nagrała 12 płyt CD, z czego 8 poświęconych muzyce polskiej głównie XX wieku. Za nagranie Capriccio Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Kompozytora otrzymała nagrodę płytową MIDEM Classic Award oraz nagrody w Belgii, Hiszpanii, Luxemburgu i we Włoszech.

Anika Vavić często koncertuje w wiedeńskich salach Musikverein i Konzerthaus. Do ostatnich, istotnych wydarzeń z udziałem pianistki należą: koncert z Orkiestrą Teatru Maryjskiego pod batutą Valery’ego Gergieva w Belgradzie podczas pierwszego występu tej orkiestry w Serbii, koncerty z Radiową Orkiestrą Symfoniczną we Wiedniu i Frankfurcie, tournée ze Szkocką Orkiestrą Kameralną, debiut z London Philharmonic i Vladimirem Jurowskim podczas BBC Proms w Londynie i Festiwalu Enescu w Bukareszcie oraz ponowna współpraca z Filharmonią Monachijską pod dyrekcją Paavo Järviego.

Tamás Pálfalvi jest wirtuozem trąbki, posiadającym również także niezwykłą osobowość sceniczną połączoną z wyjątkowym zrozumieniem muzyki. Te atrybuty przyniosły mu I miejsce podczas Fanny Mendelssohn Förderpreis – niemieckiego konkursu, którego celem jest nie tylko nagradzanie zdolności wykonawczych młodych muzyków, ale także ich umiejętności koncepcyjnych i kreatywności. Artysta zdobył także WEMAG Soloist Award podczas Festiwalu w Mecklenburg-Vorpommern. Debiutancką płytę „Agitato” Tamás Pálfalvi nagrał w 2015 roku wraz z Orkiestrą Kameralną im. Franza Liszta. Artysta połączył na niej bezproblemowo dzieła Vivaldiego, Telemanna i Händla ze współczesnymi kompozycjami Ligetiego, Kagela i Dubrovaya. Album zebrał doskonałe recenzje krytyki oraz melomanów.