Informujemy, że w dniu 21 stycznia 2022 kasa biletowa będzie czynna od godz. 12-tej. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Dyrektor Piotr Sułkowski zaprasza do dwóch Filharmonii

W materiale filmowym dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Piotr Sułkowski zaprasza na koncerty filharmoników warmińsko-mazurskich w Olsztynie i Warszawie. W dniu 7 kwietnia artyści muzycy wystąpią w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, a 9-tego w Filharmonii Narodowej.  Zamieszczamy również wybrane fragmenty z CV artystycznego solistów koncertów.

Patrycja Piekutowska jest wybitną skrzypaczką, która w tym roku obchodzi 20-lecie kariery artystycznej. Zagrała blisko 900 koncertów w 36 krajach świata. Występowała w tak prestiżowych salach jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, National Center for the Performing Arts w Pekinie, Tianjin Grand Theater, a także m.in. w filharmoniach w Santiago de Chile, Montevideo, Pekinie, Hamburgu, Kijowie, Belgradzie i innych. Nagrała 12 płyt CD, z czego 8 poświęconych muzyce polskiej głównie XX wieku. Za nagranie Capriccio Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Kompozytora otrzymała nagrodę płytową MIDEM Classic Award oraz nagrody w Belgii, Hiszpanii, Luxemburgu i we Włoszech.

Anika Vavić często koncertuje w wiedeńskich salach Musikverein i Konzerthaus. Do ostatnich, istotnych wydarzeń z udziałem pianistki należą: koncert z Orkiestrą Teatru Maryjskiego pod batutą Valery’ego Gergieva w Belgradzie podczas pierwszego występu tej orkiestry w Serbii, koncerty z Radiową Orkiestrą Symfoniczną we Wiedniu i Frankfurcie, tournée ze Szkocką Orkiestrą Kameralną, debiut z London Philharmonic i Vladimirem Jurowskim podczas BBC Proms w Londynie i Festiwalu Enescu w Bukareszcie oraz ponowna współpraca z Filharmonią Monachijską pod dyrekcją Paavo Järviego.

Tamás Pálfalvi jest wirtuozem trąbki, posiadającym również także niezwykłą osobowość sceniczną połączoną z wyjątkowym zrozumieniem muzyki. Te atrybuty przyniosły mu I miejsce podczas Fanny Mendelssohn Förderpreis – niemieckiego konkursu, którego celem jest nie tylko nagradzanie zdolności wykonawczych młodych muzyków, ale także ich umiejętności koncepcyjnych i kreatywności. Artysta zdobył także WEMAG Soloist Award podczas Festiwalu w Mecklenburg-Vorpommern. Debiutancką płytę „Agitato” Tamás Pálfalvi nagrał w 2015 roku wraz z Orkiestrą Kameralną im. Franza Liszta. Artysta połączył na niej bezproblemowo dzieła Vivaldiego, Telemanna i Händla ze współczesnymi kompozycjami Ligetiego, Kagela i Dubrovaya. Album zebrał doskonałe recenzje krytyki oraz melomanów.