„QUO VADIS” – dwie nominacje do „Fryderyka 2017”

Wielka radość! Nasz album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego został nominowany przez Akademię Fonograficzną do nagrody „FRYDERYK 2017” w dwóch kategoriach

Album - grafika
ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, ORATORYJNA I OPEROWA
– NAJWYBITNIEJSZE NAGRANIE MUZYKI POLSKIEJ

W obu w/w kategoriach nominowano po 5 albumów płytowych

Artystom – uczestnikom nagrania „Quo vadis” serdecznie gratulujemy!

PS W tegorocznej edycji zarejestrowano łącznie 1038 zgłoszeń albumów, singli i teledysków. W ośmiu kategoriach Fryderyków 2017 – „Muzyka Poważna” konkurowało121 albumów. Pełen wykaz na nominacji stronie: http://zpav.pl/pliki/aktualnosci/Fryderyk2017/Nominacje_do_Nagrody_FRYDERYK_2017.pdf

Kilka informacji o nagrodzie FRYDERYKA

17203215_10154484791832756_4158079440008743366_n

Kto przyznaje?

FRYDERYKI to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Kiedy powstawała w 1999 roku, Akademia liczyła ok. 300 członków. Dziś zasiada w niej ponad 1300 osób. Do Akademii zapraszani są bowiem wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach Nagród FRYDERYK. To właśnie członkowie Akademii w tajnym, dwuetapowym głosowaniu przyznają Nagrody FRYDERYK.

Na jakich zasadach?

Akademia Fonograficzna podzielona jest na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Każdy członek Akademii może należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w obrębie tej sekcji głosuje. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa. Głosowanie na wydawnictwa zgłoszone do konkursu przez wytwórnie fonograficzne lub przez samych wykonawców odbywa się drogą elektroniczną – za pomocą specjalnego systemu do głosowania. Zawsze podzielone jest ono na dwie tury: w wyniku pierwszej tury wyłaniane są nominacje, druga tura to już głosowanie na zwycięzców, którzy ogłaszani są co roku na gali wręczenia statuetek FRYDERYK. Wyniki pozostają tajne do momentu ogłoszenia ich na scenie.

Trzymając kciuki, czekamy na FRYDERYKI – FRYDERYKA dla płyty „Quo vadis” Wręczenie nagród w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się 24 kwietnia 2017 roku – podczas uroczystości w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Album - grafika         17203215_10154484791832756_4158079440008743366_n