PKO Bank Polski Mecenasem Filharmonii

Miło nam poinformować, że w sezonie artystycznym 2022/2023 Mecenasem Filharmonii będzie PKO Bank Polski. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w obecności pani Elżbiety Żaworonek – Dyrektor Północno-Wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku, oraz pani Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Olsztynie

Rekrutacja na stanowisko – specjalista reżyserii dźwięku

Komórka organizacyjna: Dział Administracji forma zatrudnienia: umowa o pracę, wymiar czasu pracy: pełny etat (40 godzin tygodniowo), miejsce wykonywanej pracy: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn. Wymagania formalne: wykształcenie wyższe kierunkowe – reżyseria dźwięku, wiedza: techniczna w zakresie nagłośnienia i nagrań dźwięku, ogólna muzyczna, co najmniej 3 letni staż/doświadczenie […]

Kasa biletowa

Informujemy, że 17 czerwca kasa biletowa będzie zamknięta. Możliwy tego dnia jest kontakt telefoniczny oraz e-mailowy tel. 89 527 23 02 e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Depesza Polskiej Agencji Prasowej – 29.11.2015r.

Olsztyn. W grudniu filharmonicy wznawiają operę „Amahl i nocni goście”
W grudniu muzycy Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii wznawiają operę „Amahl i nocni goście”. Grana w ubiegłym roku bożonarodzeniowa jednoaktówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem olsztyńskiej publiczności, dlatego wykonawcy powrócili z tytułem w tym roku.

„W 2014 roku po raz pierwszy w pełnym brzmieniu i z polskim librettem w świetnym przekładzie Doroty Sawki wystawiliśmy w naszej Filharmonii operę „Amahl i nocni goście” Gian Carlo Menottiego. Spektakl, który został zrealizowany we współpracy z olsztyńskim Teatrem Jaracza w reżyserii Janusza Kijowskiego, pod moim kierownictwem muzycznym okazał się kulturalnym hitem mającym komplety publiczności. Już wtedy wraz z artystami i całym zespołem zaangażowanym w realizację spektaklu wiedzieliśmy, że publiczność z radością przyjmie wznowienie opery w 2015 roku” – powiedział PAP dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski.

Jak dodał, na spektakle, które odbędą się 4, 5 i 6 grudnia, zaprasza publiczność ten sam zespół artystyczny i realizatorski z premiery w 2014 roku.

„Z doświadczenia wiem, że taka sytuacja będzie mobilizowała wszystkich wykonawców do zaprezentowania spektaklu na jeszcze wyższym poziomie artystycznym. Zapraszamy, przyjdźcie, zobaczcie Państwo naszą inscenizację opery „Amahl i nocni goście” Anno Domini 2015 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej” – podkreślił dyr. Sułkowski.

Opera popularnego amerykańskiego kompozytora Gian Carlo Menottiego opowiada historię wędrujących za gwiazdą Trzech Króli, którzy spotykają biednego pasterza i jego matkę.

To pierwsza w historii „opera telewizyjna” napisana na zamówienie telewizji NBC w 1951 r., a później wystawiana z powodzeniem również na scenach teatralnych na całym świecie.

Tytułową rolę Amahla odgrywać będą kolejno wybrani chłopcy w wieku od 10 do 12 lat. Rolę matki Amahla wykreuje sopranistka Iwona Socha, Króla Kacpra (tenor) – Grzegorz Kolendo, Króla Melchiora (baryton) – Michał Kutnik, Króla Baltazara (bas) – Zbigniew Stępniak. W roli Pazia (bas) wystąpi Michał Karwowski.

Oprócz wymienionych gościnnych solistów, orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi także chór przy filharmonii i tancerze z olsztyńskiej grupy Pryzmat. Scenografię, kostiumy i rekwizyty do przedstawienia wykonały pracownie Teatru im. Jaracza.

To nie pierwsza nietypowa dla filharmonii realizacja muzyczna.

W poprzednich sezonach Warmińsko-Mazurska Filharmonia zaprezentowała „Toscę” Giacomo Pucciniego z solistami z Hiszpanii, we współpracy z solistami z Kaliningradu zrealizowano „Traviatę” Giuseppe Verdiego.

Olbrzymią popularnością cieszyło się widowisko muzyczno-taneczne „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego. W widowisku olsztyńscy tancerze oprócz baletu klasycznego zaprezentowali współczesne nurty i style taneczne. W czerwcu tego roku na scenie warmińsko-mazurskiej filharmonii ponownie została wystawiona opera „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka, która miała premierę w ubiegłym roku.(PAP)