aktualności

Wystawa w Filharmonii

Przed koncertem 25 listopada 2022 o godzinie 16.00 odbędzie się we foyer otwarcie wystawy fotografii pt. „Oceaniczne ogrody” zorganizowanej przez firmę Dramiński, która od lat wspiera naszą Filharmonię. Serdecznie zapraszamy.

Praca kasy biletowej

Informujemy, że w poniedziałek 31 października 2022, kasa biletowa będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Recenzja naszej płyty w belgijskim magazynie „Crescendo”

W belgijskim magazynie „Crescendo” ukazała się obszerna recenzja najnowszej płyty Agnieszki Rehlis, Arnolda Rutkowskiego, Łuksza Koniecznego, Chóru Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego z oratorium Powrót syna marnotrawnego Feliksa Nowowiejskiego.

Depesza Polskiej Agencji Prasowej – 29.11.2015r.

Olsztyn. W grudniu filharmonicy wznawiają operę „Amahl i nocni goście”
W grudniu muzycy Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii wznawiają operę „Amahl i nocni goście”. Grana w ubiegłym roku bożonarodzeniowa jednoaktówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem olsztyńskiej publiczności, dlatego wykonawcy powrócili z tytułem w tym roku.

„W 2014 roku po raz pierwszy w pełnym brzmieniu i z polskim librettem w świetnym przekładzie Doroty Sawki wystawiliśmy w naszej Filharmonii operę „Amahl i nocni goście” Gian Carlo Menottiego. Spektakl, który został zrealizowany we współpracy z olsztyńskim Teatrem Jaracza w reżyserii Janusza Kijowskiego, pod moim kierownictwem muzycznym okazał się kulturalnym hitem mającym komplety publiczności. Już wtedy wraz z artystami i całym zespołem zaangażowanym w realizację spektaklu wiedzieliśmy, że publiczność z radością przyjmie wznowienie opery w 2015 roku” – powiedział PAP dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski.

Jak dodał, na spektakle, które odbędą się 4, 5 i 6 grudnia, zaprasza publiczność ten sam zespół artystyczny i realizatorski z premiery w 2014 roku.

„Z doświadczenia wiem, że taka sytuacja będzie mobilizowała wszystkich wykonawców do zaprezentowania spektaklu na jeszcze wyższym poziomie artystycznym. Zapraszamy, przyjdźcie, zobaczcie Państwo naszą inscenizację opery „Amahl i nocni goście” Anno Domini 2015 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej” – podkreślił dyr. Sułkowski.

Opera popularnego amerykańskiego kompozytora Gian Carlo Menottiego opowiada historię wędrujących za gwiazdą Trzech Króli, którzy spotykają biednego pasterza i jego matkę.

To pierwsza w historii „opera telewizyjna” napisana na zamówienie telewizji NBC w 1951 r., a później wystawiana z powodzeniem również na scenach teatralnych na całym świecie.

Tytułową rolę Amahla odgrywać będą kolejno wybrani chłopcy w wieku od 10 do 12 lat. Rolę matki Amahla wykreuje sopranistka Iwona Socha, Króla Kacpra (tenor) – Grzegorz Kolendo, Króla Melchiora (baryton) – Michał Kutnik, Króla Baltazara (bas) – Zbigniew Stępniak. W roli Pazia (bas) wystąpi Michał Karwowski.

Oprócz wymienionych gościnnych solistów, orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi także chór przy filharmonii i tancerze z olsztyńskiej grupy Pryzmat. Scenografię, kostiumy i rekwizyty do przedstawienia wykonały pracownie Teatru im. Jaracza.

To nie pierwsza nietypowa dla filharmonii realizacja muzyczna.

W poprzednich sezonach Warmińsko-Mazurska Filharmonia zaprezentowała „Toscę” Giacomo Pucciniego z solistami z Hiszpanii, we współpracy z solistami z Kaliningradu zrealizowano „Traviatę” Giuseppe Verdiego.

Olbrzymią popularnością cieszyło się widowisko muzyczno-taneczne „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego. W widowisku olsztyńscy tancerze oprócz baletu klasycznego zaprezentowali współczesne nurty i style taneczne. W czerwcu tego roku na scenie warmińsko-mazurskiej filharmonii ponownie została wystawiona opera „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka, która miała premierę w ubiegłym roku.(PAP)

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij