Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej koncertuje

15 listopada 2015 r. w niedzielę, o godzinie 17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie z koncertem pt. „W barwach jesieni” wystąpił Chór działający przy Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej. Chórowi pod dyrekcją Benedykta Błońskiego towarzyszyli – na fortepianie Anna Reszczyńska oraz Jan Staruch na skrzypcach. Publiczność, która wypełniła salę koncertową do ostatniego miejsca przyjęła chór bardzo serdecznie, oklaskując gromkimi brawami wykonywane kompozycje. Chór pod dyrekcją Benedykta Błońskiego, który również prowadził konferansjerkę wykonał następujące kompozycje: Ernani Aguiar – Salmo 150 , Marek Raczyński – Sicut lilium , Gabriel Faure – Cantique de Jean Racine op.11, Cesar Franck – Panis angelicus , Wofgang A. Mozart – Ave verum Corpus, Ralph Manuel – Alleluja, Andrzej Koszewski – Magnificat oraz w opracowaniu F. Relinga – Szła liseczka, Stanisława Prószyńskiego – Kurdesz. Nie zabrakło kompozycji Feliksa Nowowiejskiego – wykonano „Krakowskie wesele”. Bardzo szczególną wymowę i przyjęcie przez zgromadzoną publiczność miało wykonanie (po tragicznych wydarzeniach w Paryżu) utworu Norberta Blachy – Modlitwa o pokój.
Kolejny koncert chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na zaproszenie miejscowej publiczności odbędzie się w Łukcie wiosną 2016 roku.

LUKTA-CHORKoncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie