Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej koncertuje

15 listopada 2015 r. w niedzielę, o godzinie 17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie z koncertem pt. „W barwach jesieni” wystąpił Chór działający przy Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej. Chórowi pod dyrekcją Benedykta Błońskiego towarzyszyli – na fortepianie Anna Reszczyńska oraz Jan Staruch na skrzypcach. Publiczność, która wypełniła salę koncertową do ostatniego miejsca przyjęła chór bardzo serdecznie, oklaskując gromkimi brawami wykonywane kompozycje. Chór pod dyrekcją Benedykta Błońskiego, który również prowadził konferansjerkę wykonał następujące kompozycje: Ernani Aguiar – Salmo 150 , Marek Raczyński – Sicut lilium , Gabriel Faure – Cantique de Jean Racine op.11, Cesar Franck – Panis angelicus , Wofgang A. Mozart – Ave verum Corpus, Ralph Manuel – Alleluja, Andrzej Koszewski – Magnificat oraz w opracowaniu F. Relinga – Szła liseczka, Stanisława Prószyńskiego – Kurdesz. Nie zabrakło kompozycji Feliksa Nowowiejskiego – wykonano „Krakowskie wesele”. Bardzo szczególną wymowę i przyjęcie przez zgromadzoną publiczność miało wykonanie (po tragicznych wydarzeniach w Paryżu) utworu Norberta Blachy – Modlitwa o pokój.
Kolejny koncert chóru przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na zaproszenie miejscowej publiczności odbędzie się w Łukcie wiosną 2016 roku.

LUKTA-CHORKoncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie